Siedemnaste spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla wizytatorów ds. specjalnych potrzeb edukacyjnych

fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

15 marca 2022 r. odbyło się siedemnaste spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla wizytatorów ds. specjalnych potrzeb edukacyjnych (SPE), wskazanych przez kuratorów oświaty. Organizatorem spotkania był Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych Ośrodka Rozwoju Edukacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

W spotkaniu wzięli udział:

• Monika Dobrowolska – Kierownik Wydziału Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych
  • Izabella Kaczyńska – specjalista w Wydziale Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych
  • przedstawiciele kuratoriów oświaty (KO) z 16 województw

Uczestnicy podczas spotkania mieli możliwość wysłuchania wystąpień praktyka na temat oceniania ucznia w szkole, również w systemie nauki zdalnej. Omówiono strategie sprawdzania wiedzy i umiejętności z uwzględnieniem grupy zróżnicowanej oraz pracę z uczniem w pandemii.

W trakcie spotkania stworzono przestrzeń do dzielenia się wiedzą oraz wymiany doświadczeń, zadawania pytań oraz dyskusji. Wspólnie omówiono rozwiązania rozmaitych trudności, z jakimi mierzą się w swojej pracy wizytatorzy ds. specjalnych potrzeb edukacyjnych.

Ostatnia aktualizacja: 16 marca 2022