Webinarium: Jak uczyć literatury? Praca z uczniem z Ukrainy na lekcjach języka polskiego w szkole podstawowej.

Źródło: fotolia

Wydział Rozwoju Kompetencji Kluczowych Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie ma przyjemność zaprosić Państwa na webinarium Jak uczyć literatury? Praca z uczniem z Ukrainy na lekcjach języka polskiego w szkole podstawowej.

W trakcie szkolenia zostaną omówione następujące zagadnienia:

• Umiejętności językowe wg ESOKJ niezbędne do zrozumienia i interpretacji tekstu literackiego.
  • Charakterystyka języka edukacji szkolnej (JES).
  • Materiały wspomagające rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
  • Materiały wspomagające rozumienie tekstów literackich – lektur szkolnych zgodnych z obowiązującą podstawą programową.
  • Wymagania konieczne do zrozumienia tekstu.
  • Strategie pracy z tekstem literackim w języku polskim na lekcjach z ukraińskim uczniem.
  • Metody i techniki dostosowywania tekstów literackich do możliwości językowych.
  • Zasady opracowywania zadań do tekstów literackich dla uczniów z Ukrainy.

Webinarium odbędzie się 11 kwietnia (czwartek) w godzinach od 15.30. do 18.30.

Zainteresowanych prosimy o rejestrację za pośrednictwem naszej platformy:

Elektroniczny formularz rejestracji

Uczestnicy szkolenia będą się łączyli za pośrednictwem platformy Google Meet. Link do spotkania zostanie przesłany mailem do wszystkich zarejestrowanych osób dzień przed wydarzeniem.

Ostatnia aktualizacja: 18 marca 2024