Letnie stypendia dla nauczycieli na Uniwersytecie Katolickim w Louvain-la-Neuve (edycja 2020)

© eabff/photogenica

Informacja Przedstawicielstwa  Generalnego  Walonia-Bruksela w Warszawie, z dnia 18 marca 2020:

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19, pragniemy poinformować, że  Wallonie-Bruxelles International nie jest w stanie określić, czy kursy letnie dla polskich nauczycieli będą mogły zostać zrealizowane w przewidzianym wcześniej terminie. Decyzja o anulowaniu staży przewidzianych na lato 2020 nie została podjęta, ale jest brana pod uwagę i zależeć będzie od dalszego rozwoju wypadków.

Termin przesyłania kandydatur na staże letnie został przesunięty do końca kwietnia.

Życzymy dużo zdrowia Państwu i Państwa najbliższym.

Zapraszamy romanistów do przesyłania zgłoszeń na letnie stypendia na Uniwersytecie w Louvain-la-Neuve w Belgii. Bardzo prosimy o dokładne przeczytanie wszystkich informacji i załączników.

Organizator: Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela, Ambasada Belgii w Warszawie.

Forma: międzynarodowe szkolenie doskonalące.

Adresaci: czynni zawodowo nauczyciele języka francuskiego (ewentualnie osoby zaczynające pracę w zawodzie; znajomość języka francuskiego na minimalnym poziomie B2 według ESOKJ).

Cele szkolenia: doskonalenie znajomości języka francuskiego oraz dydaktyki nauczania FLE

Miejsce: Uniwersytet Katolicki w Louvain-la-Neuve

Data rozpoczęcia: 27 lipca 2020 (z możliwością zakwaterowania od 26 lipca).

Data zakończenia: 14 sierpnia 2020 (z możliwością wyjazdu 15 sierpnia).

Nabór: prowadzony jest przez Wydział Rozwoju Kompetencji Kluczowych Ośrodka Rozwoju Edukacji. Kandydaci proszeni są o dokładne wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego w języku francuskim i przesłanie skanów wszystkich wymaganych dokumentów (formularz zgłoszeniowy oraz informacja dot. przetwarzania danych osobowych) na adres e-mail: anna.susek@ore.edu.pl, a następnie przesłanie pocztą oryginałów na adres:

Anna Susek
Zespół Kompetencji Językowych i Wiedzy o Kulturze
Wydział Rozwoju Kompetencji Kluczowych
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Aleje Ujazdowskie 28
00-478 Warszawa

Formularz zgłoszeniowy nie jest ważny bez podpisanego dokumentu dotyczącego przetwarzania danych osobowych.

Błędnie uzupełnione lub zawierające niepełne dane formularze zgłoszeniowe zostają automatycznie odrzucone z powodów formalnych. Brak któregokolwiek dokumentu również powoduje automatyczne odrzucenie kandydatury.

Stypendia zostaną przyznane po zebraniu się komisji złożonej z przedstawiciela ORE oraz Delegatury Rządów Wspólnoty Francuskiej Belgii Regionu Walonii.

Kryteria naboru:

1. Wyłącznie nauczyciele z placówek publicznych systemu edukacji w następującej kolejności: szkoły publiczne, szkoły prowadzone przez stowarzyszenia i fundacje, szkoły prywatne na prawach szkoły publicznej.
  2. Kandydatury nauczycieli ze szkół prywatnych są rozpatrywane jedynie w sytuacji, kiedy nie zostanie wyłoniony  kandydat z wcześniej wymienionych placówek.
  3. Nie przyjmuje się zgłoszeń nauczycieli akademickich ani lektorów szkół językowych.
  4. Pierwszeństwo mają osoby, które nie wyjeżdżały na podobne szkolenia przynajmniej od trzech lat i uczestniczyły w szkoleniach ORE w Sulejówku (w ramach Programu Wykonawczego).
  5. Nauczyciele z krótkim stażem zawodowym (od 2 do 5 lat).
  6. Nauczyciele z mniejszych miejscowości lub takich, gdzie nauczanie języka francuskiego jest mniej powszechne.

Dodatkowe informacje

Program szkolenia składa się z kilku modułów do wyboru – maksymalnie pięciu serii, w każdej po cztery moduły do wyboru. Maksymalna liczba zajęć w danym module waha się od 12 do 20 godzin. Uczestnicy zobowiązani są do wyboru pięciu różnych spośród 20 proponowanych modułów tematycznych. Program obejmuje 75 godzin zajęć oraz dodatkowe atrakcje związane z kulturą frankofońską.

Na koniec szkolenia doskonalącego uczestnicy otrzymają certyfikat. Wszystkie szczegółowe informacje zostaną udostępnione wybranym kandydatom.

Organizatorzy ponoszą koszty zajęć dydaktycznych oraz zakwaterowania w trakcie kursu. Koszty związane z dojazdem na szkolenie pokrywa uczestnik lub placówka delegująca.

Szczegółowe informacje o stażu wyłącznie na stronie uniwersytetu:

tel.: 00.32.(0)10.47.48.89, cedefles@uclouvain.be
lub WBI:
tel.: 00.32.(0)2. 421.84.31 – Rime MOURTADA, r.mourtada@wbi.be

Termin przyjmowania zgłoszeń: 16 marca 2020 o północy. Wszystkie zgłoszenia po tym terminie zostaną automatycznie odrzucone. O wynikach naboru wszyscy uczestnicy zostaną poinformowani indywidualnie e-mailem (niezależnie od wyniku rekrutacji) najpóźniej do 20 marca.

Anna Susek
specjalistka ds. języków romańskich
Zespół Kompetencji Językowych i Wiedzy o Kulturze
Wydział Rozwoju Kompetencji Kluczowych