Breviarium kanonu kultury. Propozycje scenariuszy lekcji

Opracowanie zawiera scenariusze lekcji przygotowane przez uczestników szkolenia Breviarium kanonu kultury jako element edukacji klasycznej – doradców metodycznych i nauczycieli konsultantów ds. kształcenia humanistycznego – które mogą posłużyć  nauczycielom języka polskiego, filozofii i etyki do korzystania z publikacji Breviarium kanonu kultury.

Nadrzędnym celem szkolenia było wypracowanie rozwiązań metodycznych ukierunkowanych na wykorzystanie Breviarium w ramach lekcji szkolnych. Uczestnicy szkolenia podczas prelekcji i warsztatów zapoznali się ze specyfiką publikacji jako materiału edukacyjnego, nabyli umiejętności korzystania z Breviarium zgodnie z zamysłem autorskim oraz związanym z nim projektem edukacyjnym oraz przygotowali proponowane w niniejszym opracowaniu scenariusze lekcji z wykorzystaniem Breviarium.

Ostatnia aktualizacja: 10 stycznia 2024