Szkolenie Edukacja Klimatyczna dla uczniów klas I-III szkół podstawowych

Źródło: fotolia

Wydział Rozwoju Kompetencji Kluczowych Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska mają przyjemność zaprosić nauczycieli konsultantów, metodyków edukacji wczesnoszkolnej i przyrody oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przyrody do udziału w szkoleniu Edukacja Klimatyczna dla uczniów klas I-III  szkół podstawowych.

Szkolenie odbędzie się 29 listopada 2023 r. w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska przy ul. Wawelskiej 52/54. Rozpoczęcie szkolenia  o godzinie 9.00 zakończenie o godzinie 15.00. Wydarzenie będzie składało się z dwóch części, wykładowej oraz warsztatowej.

Szczegóły przebiegu szkolenia w załączonym programie.

Wykład poprowadzi:

– prof. dr hab. Piotr Skubała – wykładowca w Katedrze Ekologii Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, który omówi temat „Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju, czyli jak uczyć ekologii w szkole podstawowej”.

Warsztaty przeprowadzi zespół pracowników Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, pod przewodnictwem dr Magdaleny Budziszewskiej:

– dr Magdalena Budziszewska – pracownik Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, przewodnicząca zespołu doradczego ds. kryzysu klimatyczno-ekologicznego Uniwersytetu Warszawskiego, która poprowadzi warsztaty na temat „Edukacja dzieci na temat zmiany klimatu”.

Uczestnicy szkolenia poznają:

• 10 zasad edukacji ekologicznej, jako warunków wstępnych skutecznej realizacji założeń edukacyjnych.
  • Sposoby upowszechniania informacji w zakresie edukacji klimatycznej wśród uczniów szkół podstawowych.
  • Zestaw gier i zabaw realizujących kluczowe cele nauczania o człowieku i przyrodzie, ukazujących, że cały świat jest zależnością.

Podczas szkolenia będzie możliwość wymiany doświadczeń w zakresie emocji dorosłych i dzieci wobec zmiany klimatu.

Zainteresowanych udziałem w szkoleniu prosimy o zarejestrowanie za pośrednictwem naszej platformy szkoleniowej.

Zaświadczenia potwierdzające udział w szkoleniu będzie można pobrać na platformie szkoleniowej ORE po zakończeniu wydarzenia.

Pierwszą część szkolenia, w tym wykład profesora Piotra Skubały, będzie można obejrzeć także on-line, na profilu Ministerstwa Klimatu i Środowiska na platformie Facebook: https://www.facebook.com/MKiSGOVPL

Elektroniczny formularz rejestracji

W razie pytań prosimy o kontakt:

Michał Filus WRKK
e-mail: michal.filus@ore.edu.pl