Czerwcowe webinaria w ramach Delfortu

Webinaria prowadzone przez liderów programu DELFORT w kwietniu i w maju cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dlatego wspólnie z Goethe Institut, chcielibyśmy zaprosić Państwa na kolejne spotkania online zaplanowane na czerwiec. Zostaną powtórzone wybrane tematy z poprzednich wirtualnych szkoleń. Zachęcamy do śledzenia informacji  na stronie ORE  i rejestracji na webinaria na stronie szkolenia.ore.edu.pl

Webinaria w ramach programu Delfort

TERMIN TEMAT GODZINA LIDER PROGRAMU DELFORT PROWADZĄCY WEBINARIUM OPIS
02.06.2020 Kreatywna nauka gramatyki za pomocą pisana generatywnego 16.00–16.45 Aleksandra Łyp-Bielecka Uczestnicy webinarium będą potrafili wykorzystać w swoim warsztacie pracy technikę pisania generatywnego, pozwalającego na wprowadzenie i wyćwiczenie nowych konstrukcji gramatycznych.
04.06.2020 #Digital DaF: Praca ze słownictwem na lekcji języka niemieckiego z wykorzystaniem  narzędzi online 16.00–16.45 Agnieszka Krajewska Uczestnicy webinarium będą potrafili dobrać odpowiednie  narzędzia dostępne online do wprowadzenia i utrwalania nowego  słownictwa.
09.06.2020 Street art na lekcji języka niemieckiego 16.00–16.45 Małgorzata Kupis Uczestnicy będą potrafili przygotować lekcję, dla uczniów na poziomie A2
(wg ESOKJ), dotyczącą sztuki malowania murali.
16.06.2020 Skuteczne strategie w uczeniu się i nauczaniu języka niemieckiego 16.00–16.45 Krystyna Łuniewska Uczestnicy będą potrafili lepiej wykorzystać swój warsztat dydaktyczny dzięki zastosowaniu nowych strategii uczenia się i nauczania na lekcji języka obcego.
18.06.2020 Uczenie się przez współdziałanie, także online! 16.00–16.45 Dorota Niewiadomska Uczestnicy będą potrafili, za pomocą narzędzi online, zaktywizować uczniów i zwiększyć efektywność ich pracy.
22.06.2020 Fonetyka na lekcjach języka niemieckiego

Iwona Machowicz

Uczestnicy poznają wskazówki, metody i techniki pracy, ułatwiające uczniom  pokonanie problemów z fonetyką. Zapoznają się również  z aktualną ofertą online w tym zakresie.

23.06.2020 Nauka języka obcego poprzez ruch, czyli  jak przygotować jeszcze ciekawszą, efektywną i aktywizującą uczniów  lekcję języka niemieckiego 16.30–17.15 Adam Grodek Uczestnicy webinarium, po zapoznaniu się z zagadnieniami teoretycznymi i prezentacji konkretnych metod, będą potrafili prowadzić zajęcia językowe  wykorzystując ćwiczenia ruchowe.
25.06.2020 Jak osiągnąć płynność w mówieniu – także podczas lekcji online! 16.00–16.45 Małgorzata Fojecka Uczestnicy nauczą się jak opracować – za pomocą narzędzi online – ćwiczenia oraz aktywności ułatwiające uczniom płynne mówienie w języku niemieckim.

Ostatnia aktualizacja: 3 czerwca 2020