baner Specjalne potrzeby
11 października 2017

Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych Ośrodka Rozwoju Edukacji na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej organizuje szkolenie dla przedstawicieli placówek doskonalenia nauczycieli „ Wspieranie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w ramach edukacji włączającej- zmiany w prawie oświatowym”.

04 października 2017

Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych zaprasza zainteresowanych do lektury uaktualnionych na stronie Wydziału zapisów prawa oświatowego dotyczących: edukacji włączającej, kształcenia specjalnego i pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Czytaj więcej

02 października 2017

Zapraszamy dyrektorów przedszkoli i szkół na konferencję „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście zmian w prawie oświatowym”. Spotkanie odbędzie się 18 października 2017 r. w siedzibie ORE w Warszawie,  Al. Ujazdowskie 28.

02 października 2017

Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych Ośrodka Rozwoju Edukacji podjął współpracę z wizytatorami ds. specjalnych potrzeb edukacyjnych (SPE) z kuratoriów oświaty (KO), w ramach której organizowane są cykliczne spotkania informacyjno-konsultacyjne i szkolenia z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej.

15 września 2017

W Systemie Informacji Oświatowej, w strefie dla zalogowanych, udostępniono materiały edukacyjne dla uczniów niepełnosprawnych, które zostały opracowane przez Pracownię Lingwistyki Migowej Uniwersytetu Warszawskiego. Przygotowano je na podstawie aktualnie dopuszczonych do użytku szkolnego podręczników do kasy IV i VII szkoły podstawowej. Materiały mogą być przeglądane zarówno on-line, jak i pobierane z możliwością wydruku.


Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE