Sukces FitSchool w Gdańsku!

fot. fitschool.pl
fot. fitschool.pl

Mamy przyjemność ogłosić, że projekt FitSchool, objęty honorowym patronatem Ośrodka Rozwoju Edukacji, został właśnie wdrożony we wszystkich 194 szkołach i przedszkolach w Gdańsku! To znaczący krok w naszej wspólnej inicjatywie promowania zdrowego stylu życia dla naszych dzieci.

Blisko 300 nauczycieli uczestniczyło w konferencji szkoleniowej i wspólnym treningu FitSchool, co potwierdza ogromne zaangażowanie naszej społeczności w budowę świadomości zdrowotnej wśród najmłodszych. Dzięki współpracy z lokalnym samorządem, bezpłatny program FitSchool, wdrożony przez Fundację Medicover, stał się nieodłączną częścią programu edukacyjnego, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, takie jak aktywne przerwy ruchowe, znane jako „brain breaks”, podczas lekcji.

Nauczyciele już teraz prowadzą zajęcia sportowe korzystając z szerokiej bazy filmów treningowych z innowacyjnym udziałem wirtualnego trenera i zwiększając liczbę aktywnych uczniów. To jednak dopiero początek naszej drogi!

Zachęcamy inne samorządy do podobnych kroków – FitSchool to inicjatywa, która zasługuje na wsparcie. Razem budujmy lepszą przyszłość dla naszych dzieci! Odwiedźcie www.fitschool.pl i dołączcie już dziś!

Ostatnia aktualizacja: 26 lutego 2024