Zapraszamy na IX Warszawski Piknik Klubów Młodego Odkrywcy

Źródło: CNK

Latające kubki, katapulty, żyroskopy i zabawkowe bączki. 11 maja w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie odbędzie się IX Warszawski Piknik Klubów Młodego Odkrywcy pod hasłem przewodnim „Tajniki mechaniki”.

Odwiedzający będą mieli okazję zbudować własną katapultę i wziąć udział w zawodach strzeleckich. Sprawdzą, jak działają maszyny oparte na mechanizmie hydraulicznym. Poznają obiekty wykorzystujące zasadę działania żyroskopów. Przy pomocy latających kubków zgłębią zasady aerodynamiki. Zbadają intrygujące zjawiska przyrodnicze. To tylko nieliczne spośród zaplanowanych atrakcji.

Warszawski Piknik Klubów Młodego Odkrywcy to wspólna inicjatywa opiekunek klubów z Warszawy. Kluby biorące udział w wydarzeniu przygotowują swoje stanowiska z doświadczeniami i eksperymentami dotyczącymi wybranego tematu. Tegorocznym tematem jest „mechanika” i wszystko, co jest z nią związane. Na Pikniku zaprezentuje się 10 klubów ze szkół podstawowych i przedszkoli z Warszawy i okolic: Wulkany Energii, Szaleni Chemicy, KMO z Didasko, Akademia Pana Kleksa, Kolumbus, Smykowi Odkrywcy, Eksploratorzy przyrody, Skarby Pobliża, Zielona-Akademia, Odkrywcy dziewiątki. W wydarzeniu wezmą udział także: Koło Naukowe Nanorurki z Wydziału Fizyki UW, Instytut Fizyki PAN i Centrum Nauki Kopernik.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Zapraszamy!

Kiedy: sobota 11 maja 2024 w godzinach 10:00-12:00

Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 157 im. Adama Mickiewicza, ul. Tyniecka 25, Warszawa

Kluby Młodego Odkrywcy (KMO) to otwarta sieć edukacyjna, której celem jest umożliwienie dzieciom i młodzieży poznawania świata nauki poprzez samodzielne doświadczanie i rozwijania umiejętności takich jak komunikacja, współpraca, krytyczne myślenie czy rozwiązywanie problemów. W Polsce działa niemal 1000 klubów, a ich międzynarodowa sieć obejmuje Gruzję, Armenię, Ukrainę, Rumunię i Etiopię. Kluby spotykają się cyklicznie podczas warsztatów, webinarów, pikników i festiwali naukowych.

Centrum Nauki Kopernik od kilkunastu lat rozwija i koordynuje sieć KMO przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Wpisuje się to w działania programowe Kopernika, które obejmują między innymi: aktywne rozwijanie sieci społeczności uczących się, włączanie i integrowanie różnorodnych grup, zachęcanie do wzmacniania sprawczości i samodzielności oraz uczenia się od siebie nawzajem, a także integrację lokalnych środowisk edukacyjnych ze środowiskami akademickimi.

Ostatnia aktualizacja: 9 maja 2024