Poszukujemy moderatorów Kursu e-learningowego Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji (SORE) − poziom zaawansowany.

Ośrodek Rozwoju Edukacji, beneficjent projektu systemowego „System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 3.3.1, poszukuje chętnych do współpracy w charakterze moderatorów Kursu e-learningowego Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji (SORE)- poziom zaawansowany.

Kurs odbędzie się na platformie internetowej ORE w miesiącu luty-maj 2013r. Liczba uczestników kursu została określona na około 30 osób.

Obowiązki osób zaangażowanych w realizację zadania obejmują:
  1. uczestniczenie w jednodniowym spotkaniu konsultacyjnym w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie.
  2. udział w przygotowawczym kursie e-learningowym dla moderatorów wspierających doskonalenie SORE (3 tygodnie)
  3. praca na platformie internetowej w charakterze moderatora kursu e-learningowego SORE – poziom zaawansowany
  • udzielanie informacji zwrotnej uczestnikom kursu (30 informacji zwrotnych)
  • moderacja forum (min. 2 godz. tygodniowo)
  • utrzymywanie bieżącego kontaktu z uczestnikami kursu (min. 2 godz. tygodniowo)
  • przygotowanie sprawozdania po III i VI module według wskazówek zamawiającego)
  • testowanie narzędzia informatycznego, na którym będą prowadzone kursy
  • bieżąca współpraca z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Warunki przystąpienia:
  • wykształcenie co najmniej wyższe magisterskie,
  • znajomości problematyki doskonalenia nauczycieli i podnoszenia jakości pracy szkół i przedszkoli,
  • posługiwania się narzędziami nowoczesnych technologii,
  • doświadczenie w pracy z e-learningiem,
  • dysponowania czasem potrzebnym na wykonanie zadań.
  • udział w realizacji projektów związanych z wdrażaniem zmian w oświacie, w roli eksperta, trenera, autora materiałów szkoleniowych.
  • kwalifikacje z zakresu edukacji dorosłych, kształcenia ustawicznego, ukończonych kursów trenerskich (udokumentowana liczba godzin min.270).
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla osób dorosłych – kadry systemu oświaty (udokumentowana liczba godzin min. 270),

Zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki łączne zaangażowanie Eksperta w realizację zadań we wszystkich projektach NSRO (realizowanych np. w ramach PO KL) nie może przekraczać 240 godzin miesięcznie.

Celem kursu internetowego (SORE poziom zaawansowany) jest:
  • Zachęcanie do współpracy i wymiany doświadczeń
  • žWspieranie SORE poprzez utrwalenie nabytych wcześniej umiejętności i wzbogacanie warsztatu o nowe metody i przydatne materiały
  • žPropagowanie twórczych pomysłów SORE oraz umożliwienie pokazania własnego warsztatu pracy
  • žIntegracja środowiska SORE jako nowej grupy zawodowej działającej w obszarze edukacji
  • žKształtowanie umiejętności korzystania z platformy internetowej
ž
Kandydaci proszeni są o pobranie i wypełnienie formularza
ž
Ostateczny termin zgłoszenia: 04.02.2013r.
žOgłoszenie wyników rekrutacji: 15.02.2013r.

Więcej informacji na temat zadania udzieli: Joanna Soćko
e-mail: joanna.socko@ore.edu.pl