Zakończył się kurs polskich tańców narodowych

Uczestnicy kursu tańców narodowych
Uczestnicy kursu tańców narodowychUczestnicy kursu tańców narodowych

W miniony weekend, 10 i 11 grudnia odbyło się dedykowane nauczycielom muzyki i nauczycielom nauczania początkowego szkolenie poświęcone polskim tańcom narodowym. Był to kolejny już kurs organizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej.

Ponad dwudziestu uczestników dwudniowego spotkania, pod okiem Beaty Herman i Jana Makólskiego-Toho miało okazję nauczyć się podstaw takich tańców, jak: polonez, mazur, kujawiak, krakowiak i oberek, a także podyskutować na temat metodyki nauczania dzieci polskich tańców narodowych.

W sprawie kolejnych kursów organizowanych przez IDMN w 2023 r. prosimy o kontakt z ich koordynatorem, Arturem Kolędą – artur.koleda@idmn.pl

Kursy taneczne organizowane są w ramach Klubu Nauczyciela IDMN, do którego zapisać można się poprzez e-mail na adres klub.nauczyciela@idmn.pl

Za główne cele Klub stawia sobie rozwinięcie kompetencji warsztatowych i merytorycznych uczestników, poprzez organizację szeregu wykładów i spotkań, zarówno online, jak i w działającym przy Instytucie Centrum Edukacyjnym.

Podczas nauki poloneza
Podczs nauki kujawiaka