Zamknij ten komunikat

KONKURS „2014! Młodzi dla Wolności”.

KONKURS „2014! Młodzi dla Wolności”

Ośrodek Rozwoju Edukacji razem z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Kancelarią Prezydenta RP organizują konkurs „2014! Młodzi dla Wolności”. Konkurs ma być zachętą dla uczniów, nauczycieli i całych środowisk lokalnych do włączenia się w obywatelskie obchody Święta Wolności – 25. rocznicy wolnych wyborów do Sejmu i Senatu 4 czerwca 1989 roku.

Konkurs ma za zadanie przybliżyć uczniom historię najnowszą – wiedzę o czasie przełomu i ostatnim dwudziestopiecioleciu. Jest adresowany do jednostek samorządu terytorialnego, szkół oraz do uczniów i nauczycieli. Zadanie polega na przygotowaniu projektu edukacyjnego i dokumentowaniu jego realizacji na autorskim blogu lub na stworzeniu indywidualnego projektu plakatu, eseju albo scenariusza lekcji. Projekty konkursowe są realizowane do 30 kwietnia 2014, a całą akcje wspierają biblioteki pedagogiczne, które dokonają też oceny projektów zespołowych i prac indywidualnych.

Komunikat:

Szanowni Uczestnicy Konkursu,
zgodnie z zapisami regulaminu - 30 kwietnia 2014 r. uczestnicy zakończyli realizację projektów edukacyjnych i prac indywidualnych i powinni zamieścić je na podanej w zgłoszeniu stronie internetowej.
Dalszy przebieg konkursu jest następujący:
  1. W wytypowanych bibliotekach pedagogicznych w poszczególnych województwach zostanie powołane jury, które dokona oceny prac i wyłoni najlepsze prace w każdej kategorii.
  2. Do 30 maja 2014 r. prześlą do Ośrodka Rozwoju Edukacji protokoły prac jury.
  3. Do 15 czerwca 2014 r. uczestnicy konkursu otrzymają informację o wynikach konkursu.
Uwaga:
Jury konkursowe dokonują oceny prac zamieszczonych na stronach internetowych podanych przez uczestników konkursu.

Przeczytaj:

Apel Prezydenta RP