Zamknij ten komunikat

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Pytania i odpowiedzi w kategorii: obowiązek przedszkolny pięciolatka Drukuj Email
Pytania i odpowiedzi w kategorii: obowiązek przedszkolny pięciolatka.

Mój syn urodzony w grudniu 2009 r. chodzi obecnie do przedszkola. Jest w jednej grupie z dziećmi młodszymi. Czy jako pięciolatek, będzie mógł chodzić do zerówki z rówieśnikami i dziećmi czteroletnimi?

Jak wygląda obowiązek przedszkolny (tzw. zerówka) i obowiązek szkolny dla dzieci urodzonych w 2009 r.?

Mój syn urodził się w listopadzie 2009 r. Obecnie raz w tygodniu chodzi do "klubu" dla dzieci w wieku przedszkolnym. Od września 2014 mógłby chodzić regularnie do grupy przedszkolnej, do której uczęszczają dzieci w wieku 3-5 lat. Czy taka grupa przedszkolna kwalifikuje się tak samo jak "zerówka"? Czy syn może we wrześniu 2015 pójść do zerówki, czy też będzie musiał iść już do pierwszej klasy?

Jeśli dziecko urodzone w listopadzie 2008 pójdzie do szkoły w wieku siedmiu lat (rok 2015/16), to czy jako pięciolatek musi odbyć roczne przygotowanie przedszkolne tzw. "zerówka", czy może to nastąpić dopiero za rok w wieku 6 lat?

Ile godzin zajęć musi realizować dziecko pięcioletnie w oddziale przedszkolnym ?

Jaka może być maksymalna odległość od miejsca zamieszkania dziecka do placówki, w której będzie ono realizować przygotowanie przedszkolne, i za co w kwestii dowożenia dzieci odpowiada gmina?

Moje pięcioletnie dziecko realizuje przygotowanie przedszkolne. Czy nauczyciel tej grupy ma obowiązek uczyć czytać i pisać? Co przewiduje podstawa programowa?

Moja córka ma 4 lata i chodzi do niemieckiego przedszkola, lecz do szkoły będzie chodzić w Polsce. Czy to przedszkole będzie mieć zaliczone chodząc do niego też jako 5- latek ?

Czy sześciolatek, który od września idzie do szkoły może jeszcze w sierpniu (chodzi o przedszkole państwowe, które jest w tym miesiącu normalnie otwarte) uczęszczać na darmowe 5 godzin (tak jak chodził do tej pory) do placówki?

Córka ukończy w tym roku roczne przygotowanie przedszkolne. Nie planujemy wysyłać jej jeszcze do szkoły. W lipcu planujemy przeprowadzkę do innego miasta, niestety nie jesteśmy w stanie znaleźć zerówki, która przyjmie córkę. Brak zameldowania uniemożliwia nam jakiekolwiek działanie. Jakie kroki możemy podjąć i z jakiego prawa korzystać, aby zdobyć miejsce w zerówce? Do kogo (lokalnie) się zwrócić z problemem, bo obowiązek przedszkolny istnieje?

Ile dzieci powinno być w grupie zerowej w przedszkolu niepublicznym?

Ile dzieci powinno być w grupie zerowej?

Czy 5 latek może realizować przygotowanie przedszkolne w przedszkolu z 3 i 4 latkami? Czy będzie wystarczająco przygotowany, gdyby miał rozpocząć edukację szkolną w następnym roku?

Czy jest to zgodne z prawem aby dziecko, które chodziło do przedszkola jako czterolatek musiało kontynuować wychowanie przedszkolne jako pięciolatek?

Zaktualizowano: poniedziałek, 31 marca 2014

Rok Jana Karskiego  oświatowe ABC    rok szkoły w ruchu