22 kwietnia – Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi – to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Tegoroczne obchody – związane są z ochroną powietrza i przeciwdziałaniem tzw. niskiej emisji – prowadzone są pod hasłem „Palący Temat – Niska Emisja!”.

W Polsce koordynatorem akcji jest Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Na swojej stronie www.dzienziemi.org.pl publikuje informacje na temat tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w wielu polskich miastach. Można zapoznać się także z historią i początkami Światowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia począwszy od 1970 roku.

Nauczycielom i rodzicom polecamy wybrane materiały Ośrodka Rozwoju Edukacji z zakresu edukacji ekologicznej oraz promowania postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

Epodreczniki.pl

Edukacja wczesnoszkolna / Blok26: Czysta Ziemia

Szkoła podstawowa / Klasa 4 / Przyroda

Szkoła podstawowa / Klasa 5 / Przyroda