„Miasto Ruin” w e-podręcznikach

Jak wyglądała Warszawa wiosną 1945 roku? Niezwykły film – cyfrowa rekonstrukcja zburzonej stolicy została udostępniona na platformie epodreczniki.pl. Uczniowie z całej Polski mogą obejrzeć realistyczną animację pokazującą wygląd Warszawy zniszczonej podczas II wojny światowej. Film jest wirtualną podróżą w czasie i przestrzeni.

Oglądamy zrujnowaną i wyludnioną Warszawę z okien Liberatora, słynnego bombowca niosącego pomoc powstańcom. Sześciominutowy przelot nad miastem uświadamia niespotykaną skalę zniszczeń. Autorem animacji jest Muzeum Powstania Warszawskiego, które powierzyło realizację projektu studiu Platige Image, znanemu m.in. z oskarowej „Katedry” Bagińskiego.

Do rekonstrukcji wykorzystano kilka tysięcy zdjęć archiwalnych, powstało 65 tysięcy modeli budynków. Produkcja wymagała użycia ponad 100 komputerów. W Muzeum, na pokładzie Liberatora odbywają się projekcje filmu w wersji 3D.

Żeby obejrzeć animację „Miasto Ruin na platformie epodreczniki.pl, wystarczy zwykły ekran komputera lub tabletu.

Odwiedź epodreczniki.pl i dołącz do ponad 37 milionów użytkowników – skorzystało już 58 % uczniów i 48% nauczycieli.

Ostatnia aktualizacja: