Wystartował ogólnopolski konkurs „Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie”

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do ogólnopolskiego konkursu „Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie”, objętego patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Szkoły biorące udział w konkursie mogą wygrać wyposażenie szkolnych sal informatycznych w wysokiej jakości sprzęt komputerowy.

Projekt edukacyjny realizowany przez Grupę WP kładzie nacisk na rozwijanie praktycznych umiejętności, jak zakładanie skrzynki e-mail oraz kwestie zachowania bezpieczeństwa w internecie. Pierwszy jego etap polega na przeprowadzeniu lekcji dotyczącej odpowiedzialnego korzystania z poczty elektronicznej. Natomiast drugi to rozwiązanie zadania konkursowego, które ma na celu zwrócenie uwagi uczniów, w nieszablonowy i ciekawy sposób, na zagadnienia ochrony danych osobowych w sieci.

– Internet stał się naszą codziennością i korzystają z niego coraz młodsi Polacy. Tym ważniejsze staje się zatem uczenie ich mądrego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów sieci – mówi Karolina Malewicz, Brand Manager Grupy WP, koordynator przedsięwzięcia. – W Wirtualnej Polsce, która jest największym polskim dostawcą usług poczty elektronicznej, posiadamy wiedzę i doświadczenie, odpowiednie, by pomóc uczniom wkroczyć w świat bezpiecznego korzystania z poczty email. – dodaje.

Akcja, skierowana do uczniów klas czwartych państwowych szkół podstawowych, wystartowała 1 września 2015 r. – w pierwszym dniu nowego roku szkolnego – i trwać będzie do 31 grudnia. Do organizatora tylko w pierwszym dniu akcji spłynęło kilkanaście zgłoszeń. Dwie szkoły reprezentowane przez zwycięskie zespoły otrzymają tablety z klawiaturą, przystosowane do nauki w szkole. Wyposażone zostanie też dodatkowo stanowisko pracy nauczyciela.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na dedykowanej projektowi stronie: pierwszymail.wp.pl.

Ostatnia aktualizacja: