Wizyta przedstawicieli polskiego Biura American Councils

Krzysztof Maryl, Anna Rosińska, Piotr Dobrosz, Marzenna Habib, Elżbieta Witkowska

W czwartek 7 marca br. w głównej siedzibie ORE w Al. Ujazdowskich 28 odbyło się spotkanie przedstawicieli Biura American Councils: Piotra Dobrosza (Country Director) i Anny Rosińskiej (Open World Program Assistant) z Marzenną Habib, (p.o. Dyrektor ORE) oraz Krzysztofem Marylem, (wicedyrektor ORE). W spotkaniu wzięła udział także Elżbieta Witkowska, ekspert ds. języków obcych w ORE.

Celem spotkania było wręczenie Gościom listu gratulacyjnego z okazji jubileuszu 30-lecia Programu FLEX Alumni, realizowanego przez Biuro American Councils. Spotkanie było także okazją do szerszej prezentacji działalności Biura i omówienia obszarów ewentualnej współpracy pomiędzy Biurem a ORE.

Program FLEX Alumni, który w Polsce działa od roku 2015, umożliwia uczniom szkół średnich roczny, nieodpłatny pobyt w USA . Po przejściu przez wieloetapowy proces rekrutacji, uczestnicy wymiany przez rok uczęszczają do amerykańskiej szkoły średniej, mieszkając z rodzinami goszczącymi, które przyjmują ich na zasadzie wolontariatu. Pobyt jest okazją do nauki języka i zbierania inspirujących doświadczeń, którymi uczestnicy dzielą się po powrocie do kraju, aktywnie angażując się w życie swoich społeczności lokalnych. Wielu absolwentów programu odnosi spektakularne osiągnięcia w różnych obszarach aktywności, np. w administracji publicznej, biznesie, sektorze pozarządowym, edukacji czy w mediach. Inną cenną inicjatywą prowadzoną przez American Councils jest Program Open World, umożliwiający liderom politycznym i społecznym z krajów Europy i Azji odbywanie wizyt studyjnych w Stanach Zjednoczonych, podczas których mogą dzielić się pomysłami i wiedzą z osobami działającymi w podobnym obszarze zawodowym w USA. Program Open World jest skierowany do osób mających wpływ na kształtowanie polityki społecznej i opinii publicznej w swoich krajach.

Więcej informacji nt. ww. programów

Ostatnia aktualizacja: 8 kwietnia 2024