„Klasa” – program stypendialno-rozwojowy Fundacji BNP Paribas

„Klasa” to autorski program stypendialno-rozwojowy Fundacji BNP Paribas dla aspirujących absolwentów szkół podstawowych, którzy chcą kontynuować naukę w dobrych liceach w większych miastach, a dla których byłoby to niemożliwe bez wsparcia finansowego. Program istnieje od 2003 roku, a Bank BNP Paribas przekazał na jego funkcjonowanie już ponad 26,7 miliona złotych.

Do tej pory z programu skorzystało 873 stypendystów z 525 miejscowości w Polsce. Obecnie stypendyści mogą wybrać 1 z czołowych liceów partnerskich w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Szczecinie lub Białymstoku.

Stypendium obejmuje:

• pełne wsparcie w trakcie 4 lat nauki w liceum, m.in. internat, wyżywienie, kieszonkowe, podręczniki, wycieczki szkolne, spotkania rozwojowe, stałą opiekę wychowawcy i pedagogów,
  • stypendium finansowe na I roku studiów,
  • udział w wyjazdach integracyjnych i wakacyjnych,
  • wsparcie działań wolontariackich,
  • dalszy rozwój w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwenci Klasy.Kryteria przyjęcia:
  • dobre wyniki w nauce: średnia ocen powyżej 4,0 po I semestrze ósmej klasy szkoły podstawowej i/lub tytuł laureata/finalisty olimpiady lub konkursu przedmiotowego i/lub inne osiągnięcia społeczne, naukowe, artystyczne,
  • chęć nauki w jednym z liceów partnerskich oraz gotowość do zamieszkania w internacie,
  • motywacja do dalszego rozwoju i zainteresowanie działaniami społecznymi,
  • dochód nieprzekraczający 1 700 zł na osobę w rodzinie,
  • rekomendacja wychowawcy lub dyrektora szkoły podstawowej.
  • w pierwszej kolejności przyjmowane saą osoby z miejscowości do 150 tys. mieszkańców.

21. rekrutacja do programu potrwa do 16 kwietnia 2023 roku.

Formularz zgłoszeniowy i dodatkowe informacje oraz pod adresem klasa@bnpparibas.pl.

Ostatnia aktualizacja: 22 lutego 2023