Webinarium „Polscy uczeni i odkrywcy, którzy zmienili świat”

W 200. rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza, genialnego polskiego wynalazcy i działacza niepodległościowego, którego Sejm ogłosił patronem 2022 roku, Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji zaprasza do udziału w szkoleniu, poświęconym wybranym sylwetkom polskich uczonych, wynalazców i odkrywców, którzy odcisnęli piętno nie tylko na nauce polskiej ale i światowej.

Celem naszego spotkania jest nie tylko przyjrzenie się tym niezwykłym postaciom, ale także zastanowienie się nad sposobami propagowania wiedzy o ich życiu i osiągnięciach w przestrzeni szkolnej – zarówno na lekcji, jak i poza nią. Prelegenci, poza przedstawieniem poszczególnych sylwetek, skupiać się będą przede wszystkim na zasygnalizowaniu możliwości ich wykorzystania podczas prowadzonych zajęć, z uwzględnieniem wymagań stawianych przez podstawę programową.

Szkolenie w formie webinarium odbędzie się 24 lutego 2022 r. (czwartek) w godz. 10.00–15.00, na platformie ClickMeeting. Link do spotkania zostanie wysłany zarejestrowanym uczestnikom na kilka dni przed szkoleniem. Szczegółowy program spotkania znajdą Państwo w załączniku.

Rejestracja na webinarium trwa do 21 lutego (poniedziałek) pod tym linkiem.

Partnerami wydarzenia są Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Ostatnia aktualizacja: 9 lutego 2022