Witaj, szkoło!

Dzieci wracające do szkoły
© davit85 / Photogenica
Dzieci wracające do szkoły© davit85 / Photogenica

Dziś  pierwszy dzwonek rozpocznie nowy rok szkolny dla około 4 mln 650 tys. uczniów z prawie 22 tys. szkół. Inauguracja roku 2020/2021 wygląda jednak inaczej niż zazwyczaj, w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. Dyrektorzy szkół przy organizacji uroczystości kierowali się bezpieczeństwem uczniów i wytycznymi sanitarnymi.
Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Powrót do nauki stacjonarnej – bezpośredni kontakt ucznia z nauczycielem oraz uczniów ze sobą nawzajem − jest bardzo ważny dla rozwoju społecznego dzieci i młodzieży, dla budowania trwałych relacji rówieśniczych.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom oświaty, aby szkoła była przede wszystkim bezpiecznym i przyjaznym miejscem zdobywania wiedzy, rozwijania zainteresowań. Niech nauka będzie ciekawą przygodą, a praca z dziećmi i młodzieżą przyniesie satysfakcję.

Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem roku szkolnego 2020/2021, w którym pokazujemy, kiedy czekają nas okresy największej mobilizacji do pracy (terminy najważniejszych egzaminów) ale także odpoczynku – święta, ferie, wakacje.

Ostatnia aktualizacja: 31 sierpnia 2020