Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2017

21 lutego obchodzimy ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto ma przypominać o językowej różnorodności świata i konieczności jej ochrony.

O godz. 11.00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość, podczas której Prezydent Andrzej Duda wręczy nagrodę „Zasłużony dla Polszczyzny”. Dodatkowo ogłoszony zostanie tytuł dzieła, które Polacy w drodze głosowania wskazali jako lekturę Narodowego Czytania w 2017 roku.

Więcej informacji o Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego w Pałacu Prezydenckim

Po raz kolejny święto polszczyzny potrwa przez cały miesiąc. Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych kulturą języka i poprawnością językową do wzięcia udziału w akcjach i wydarzeniach w ramach Miesiąca Języka Ojczystego (21.02 – 25.03). W tym czasie nie tylko językowi puryści będą mogli sprawdzić się w Dyktandzie Krakowskim oraz licznych konkursach.

Miesiąc Języka Ojczystego otrzymał patronat honorowy Jarosława Gowina – Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji o Miesiącu Języka Ojczystego

Ostatnia aktualizacja: