3 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego M@tando

alt

Celem konkursu jest popularyzacja nauczania matematyki w oparciu o technologie IT. Uczestnicy konkursu, po zalogowaniu się na platformie, otrzymują dostęp do zestawu 10 zadań uwzględniających zakres materiału odpowiednio dla liceum i technikum.

Podczas eliminacji drużyny, pracując zespołowo, zobowiązane są rozwiązać otrzymane zestawy zadań. Dzięki uczestnictwu w M@tandzie uczniowie i uczennice poznają nowoczesne narzędzia do nauki matematyki. Zakres merytoryczny konkursu dostosowany jest do podstawy programowej szkół ponadgimnazjalnych i obejmuje: liczby rzeczywiste, funkcje, równania i nierówności, planimetria, geometria analityczna, ciągi.

Organizator:

Śląska Sieć Metropolitalna

Data i miejsce:
17 marca 2015 r., Gliwice

Adresaci:
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Polski, nauczyciele matematyki i doradcy metodyczni.

Strona internetowa wydarzenia:
www.ssm.silesia.pl/konferencja/