Konkurs „Przedsiębiorcza szkoła”

alt

"Przedsiębiorcza Szkoła" to konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych popularyzujący innowacyjne metody nauczania przedsiębiorczości w szkołach.

Głównym celem projektu jest inspirowanie zarówno nauczycieli jak i uczniów do poszukiwania innych niż podręcznik form edukacji przedsiębiorczości ora do zwiększenia udziału dzieci i młodzieży w decydowaniu o tym, w jaki sposób zdobywają wiedzę z tego zakresu. Naszą inicjatywą chcemy pokazać jak ważna jest przedsiębiorczość, jako umiejętność i jaka różnorodność działań się z nią wiąże. „Przedsiębiorcza szkoła” ma kształtować umiejętności uczniów, zachęcić nauczycieli do innowacyjnych i kreatywnych metod nauczania, a także ma pomóc w podnoszeniu, jakości edukacji w Polsce.

Organizator:

Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Data i miejsce:

Finał: Warszawa, 26 listopada 2014 r.

Adresaci:

Uczniowie oraz nauczyciele