Sto lat historii polskiej normalizacji!

Źródło: Polski Komitet Normalizacyjny

W roku 1924 powołano do życia Polski Komitet Normalizacyjny, a już w następnym roku pojawiła się pierwsza Polska Norma. Od tego momentu proces normalizacji w Polsce nieustannie ewoluuje, rozszerzając swoje działania na kolejne obszary i aspekty. PKN aktywnie uczestniczy w pracach europejskich i międzynarodowych organizacji normalizacyjnych, przyczyniając się do rozwoju standardów na poziomie globalnym i implementując te standardy w ramach Polskich Norm. Ta działalność ma kluczowe znaczenie w kontekście globalizacji oraz regionalizacji ekonomicznej.

Ośrodek Rozwoju Edukacji od wielu lat wspiera działalność Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, m.in. obejmując opieką metodyczną konkurs „Normalizacja i ja”. Wzorem lat ubiegłych Magdalena Mrozkowiak, Kierownik Wydziału Kształcenia Zawodowego i Edukacji dla Rynku Pracy, po raz kolejny uczestniczyła w obradach Komisji Konkursowej, która wyłoniła najlepsze prace. W tym roku Konkurs nosił tytuł „100 lat Polskiego Komitetu Normalizacyjnego”. W dniu 19 kwietnia 2024 r. odbyło się spotkanie z młodzieżą i nauczycielami, laureatami XII Ogólnopolskiego Konkursu. W trakcie spotkania wręczono nagrody laureatom. Po zakończeniu spotkania goście zostali zaproszeni do wspólnego zwiedzania Narodowego Muzeum Techniki.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznej edycji konkursu na stronie Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.

Ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia 2024