O kosmosie przy kawie: Tu Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – odbiór

Chcielibyście porozmawiać z załogą przebywającą na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS – International Space Station) ale kompletnie nie wierzycie, że to jest możliwe? Bądźcie online 11 października, w środę, o godzinie 18:00 na spotkaniu z cyklu „O kosmosie przy kawie”- wspólnie odkryjemy Projekt ARISS.

ARISS (Amateur Radio on the International Station) to międzynarodowy związek organizacji i stowarzyszeń radioamatorskich mający na celu umożliwienie nawiązania kontaktu radiowego radioamatorom oraz szkołom z całego świata z astronautami na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Jednak my zapraszamy do bezpośredniej rozmowy z gościem naszego spotkania przy kawie, dr Armandem Budzianowskim, pasjonatem komunikacji radiowych, od ponad trzydziestu lat aktywnym krótkofalowcem i nasłuchowcem, członkiem Polskiego Związku Krótkofalowców (PZK). Od wielu lat pracuje jako mentor do spraw szkolnych kontaktów ARISS Europa, czyli zaplanowanych łączności radiowych pomiędzy uczniami ze szkół, a astronautą przebywającym w czasie połączenia w przestrzeni kosmicznej na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ang. ISS). Dr Budzianowski jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zawodowo zajmuje się krystalografią. Obecnie pracuje w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Otwocku. Aktywny promotor nauki i badań naukowych. W 2013 roku został oficjalnym ambasadorem programu miniSAT Fundacji Copernicus Project. Organizator i współorganizator ogólnopolskich konferencji popularyzujących naukę poprzez ARISS oraz sympozjum HAMedu.

Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i pojawiające się wątpliwości.

Bądźcie z nami 11 października, o godzinie 18.00

Spotkamy się online. Formularz zapisu