O Kosmosie przy kawie: ESERO wraca do szkoły

Źródło: CNK

20 września, o godz. 18.00 Biuro Edukacji Kosmicznej Centrum Nauki Kopernik zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu „O kosmosie przy kawie. ESERO wraca do szkoły”.

Spotkanie będzie online.

Formularz rejstracji

Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO Polska przygotowało program na nowy rok szkolny 2023/24. Działania i aktywności powstały z myślą o nauczycielach oraz edukatorach pracujących na wszystkich etapach edukacji: od pierwszych klas szkoły podstawowej po ostatnie klasy szkoły ponadpodstawowej. Wśród przygotowanych propozycji znajdują się materiały, które pomogą nauczycielom wprowadzić tematykę kosmiczną na szkolne zajęcia – zarówno na lekcje z historii, geografii, wiedzy o społeczeństwie czy plastyki, jak i na lekcje z biologii, chemii, fizyki czy informatyki. Program ESERO-Polska wspiera naukowy rozwój dzieci i młodzieży w obszarze STEAM, a edukatorki i edukatorów w całej Polsce – we wprowadzaniu najnowszych technologii oraz zagadnień związanych z kosmosem i badaniami kosmicznymi na zajęcia przedmiotowe i pozalekcyjne.

Tematy spotkania 20 września, godz. 18.00

• kalendarz wydarzeń ESERO Polska
  • wyzwania i konkursy Biura Edukacji ESA:
  • CanSat
  • Moon Camp
  • Climate Detectives
  • Astro Pi
  • Mission X
  • kosmiczne możliwości, jakie czekają na nauczycieli/edukatorów w ciągu roku szkolnego
  • gdzie szukać aktualnej wiedzy o kosmosie i wydarzeniach edukacyjnych
  • metodyka wprowadzania tematyki kosmicznej do edukacji szkolnej

Ostatnia aktualizacja: 7 września 2023