Mali Wielcy Odkrywcy — nowy program oświatowy Fundacji PGNiG

6 września 2021 r. rozpoczęła się rejestracja do programu oświatowego Mali Wielcy Odkrywcy. To kolejna inicjatywa Fundacji PGNiG, która tym razem skierowana jest do placówek przedszkolnych mających swoją siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Celem programu jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń. Program ma zainteresować dzieci nauką i wzbudzić w nich chęci do poznawania otaczającego je świata.

Jak przystąpić do programu?

Nauczyciele mogą zgłaszać swoje placówki na stronie internetowej programu. Dla pierwszych 150 przedszkoli, które przejdą formalną weryfikację przygotowano Pakiety Naukowe zawierające między innymi karty pracy i akcesoria potrzebne do realizacji zajęć. Pozostałe przedszkola będą mogły korzystać z elektronicznej wersji proponowanych zajęć. Materiały edukacyjne zostały opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów oraz metodyków. Zajęcia są pełne eksperymentów, doświadczeń i praktycznych obserwacji. W programie przewidziano także Zestawy Edukacyjne dla tych placówek, które otrzymały Pakiety Naukowe i prześlą raporty podsumowujące z zajęć.

Innowacyjne zajęcia dla najmłodszych

Dla uczestników programu przygotowano trzy naukowe tygodnie dotyczące: światła, magnetyzmu oraz wody. Materiały dotyczące każdego z tematów mogą być realizowane przez dwa miesiące, co umożliwia efektywne zaplanowanie pracy.

Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji i Nauki oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Wszystkie najważniejsze informacje o programie Mali Wielcy Odkrywcy można znaleźć na stronie www.maliwielcyodkrywcy.pl.

Ostatnia aktualizacja: 6 września 2021

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego