Bezpłatne studia podyplomowe dla nauczycieli

Poloniści, matematycy, biolodzy i historycy mają szansę rozpocząć jedyne w Polsce dzienne studia podyplomowe z zakresu dydaktyki i kompetencji psychologiczno-pedagogicznych. Nauka w Szkole Edukacji jest całkowicie bezpłatna, a studenci mogą liczyć na atrakcyjne stypendium i darmowy akademik. Rekrutacja właśnie się rozpoczęła.

W roku akademickim 2019/2020 Szkoła Edukacji PAFW i UW zaprasza studentów i absolwentów studiów magisterskich oraz nauczycieli na studia w ramach jednej z czterech ścieżek:

• Język polski
  • Historia i WOS
  • Matematyka
  • Biologia z przyrodą

Formularz rekrutacyjny.

Szczegóły na temat rekrutacji.

Kto może przystąpić do rekrutacji? Każdy absolwent magisterskich studiów kierunkowych: filologii polskiej, historii, matematyki lub biologii, a w przypadku dwóch ostatnich – także kierunków pokrewnych, np. fizyki, chemii, biotechnologii czy ochrony środowiska. Kandydować mogą również czynni nauczyciele ze stażem pracy do 10 lat. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 24 kwietnia. W razie wolnych miejsc możliwy jest dodatkowy nabór, warto jednak się pospieszyć, bo kandydaci z pierwszej tury mają pierwszeństwo w ubieganiu się o stypendia.

Stypendium, akademik i nie tylko

Ze względu na dzienny tryb zajęć, studiów nie da się połączyć z pracą na pełen etat. Właśnie dlatego studenci mogą liczyć na duże wsparcie – Szkoła Edukacji dysponuje pulą kilkudziesięciu stypendiów do 2000 zł miesięcznie. Osoby spoza Warszawy mają pierwszeństwo w ubieganiu się o stypendium, a także o bezpłatny pokój w akademiku UW.

Absolwenci otrzymają dyplom Uniwersytetu Warszawskiego, uprawnienia nauczycielskie i gwarantowaną ofertę pracy. Zostaną też objęci dwuletnim programem wsparcia.

SE zmienia szkołę na lepsze

Program studiów został stworzony we współpracy z ekspertami prestiżowego nowojorskiego Teachers College Uniwersytetu Columbia. „Stawiamy na praktyczne kształcenie, pokazywanie skutecznych narzędzi dydaktyczno-wychowawczych oraz kompetencje przydatne w każdym zawodzie: efektywną komunikację, zarządzanie i przywództwo w grupie, projektowanie i realizację strategii uczenia czy planowanie pracy. Nasze studia dają profesjonalne przygotowanie pedagogiczne, rozwijają zdolności liderskie i twórcze.” – tłumaczy dyrektorka Szkoły Edukacji, prof. Jolanta Sujecka-Zając.

Bezpłatne studia podyplomowe powstały dzięki współpracy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacji Dobrej Edukacji. „Wierzymy w prestiż

zawodu nauczyciela i wiemy, że w każdym modelu edukacji najważniejszy jest dobry pedagog. Chcemy zmieniać polską szkołę na lepsze” – mówi dyrektorka programowa Magdalena Swat-Pawlicka.

Rekrutacja uzupełniająca do końca sierpnia 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia 2019

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego