Szkolenia bliżej samorządowców

Od marca 2012 roku, aby umożliwić jak największej grupie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, uczestnictwo w realizowanych w ramach projektu szkoleniach „Jakość oświaty jako efekt zarządzania strategicznego”, zaplanowaliśmy je w największych miastach wojewódzkich w Polsce. W marcu szkolenia realizowane są we Wrocławiu, Katowicach, Olsztynie i Rzeszowie, w kwietniu natomiast w Gdańsku, Olsztynie, Rzeszowie i Krakowie. W kolejnych miesiącach bieżącego roku szkoleniowcy odwiedzą także inne miasta Polski, w których zostaną zorganizowane jedna lub dwie grupy szkoleniowe (m.in. Poznań i Białystok).

W szkoleniach realizowanych dotychczas w Warszawie uczestniczyło już ok. 500 przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. Byli to zarówno szefowie tych jednostek; wójtowie, prezydenci miast, burmistrzowie, starostowie powiatów jak i dyrektorzy wydziałów oświaty, inspektorzy ds. oświaty czy radni, w tym przewodniczący komisji oświaty. Do Warszawy ze szkoleniami powrócimy jeszcze we wrześniu.

Oprac. Dorota Jastrzębska

Doskonalenie strategii zarządzania oświatą na poziomie regionalnym i lokalnym

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ostatnia aktualizacja: