Materiały pokonferencyjne „Laboratoria Przyszłości w praktyce” 9.-10.12.2022 r. Warszawa 2022

„Laboratoria Przyszłości” to ogólnopolski program skierowany do szkół podstawowych. Jego inauguracja odbyła się w 2021 roku. Dzięki dofinansowaniu zakupu nowoczesnego wyposażenia, uczniowie mogą rozwijać swoją kreatywność oraz poszerzać kompetencje techniczne. Działania w ramach projektu wciąż ewoluują, przede wszystkim dzięki zaangażowaniu całych społeczności szkolnych, które wymyślają wciąż nowe możliwości przeprowadzenia zajęć i warsztatów dla dzieci. Powstały również „Mobilne Laboratoria Przyszłości”, które docierają z warsztatami do miejscowości w całej Polsce. Nauczyciele dzielą się także swoimi pomysłami w sieci i spotykają się podczas konferencji oraz szkoleń. Można powiedzieć, że wokół projektu powstała już duża ogólnopolska społeczność entuzjastów nowych technologii w edukacji.

W grudniu 2022 roku nauczyciele, którzy są częścią tej społeczności, spotkali się w Warszawie na konferencji „Laboratoria Przyszłości w praktyce”. Przez dwa dni eksperci prezentowali swoje pomysły na wykorzystanie laboratoryjnego sprzętu. Narodziło się wiele nowych pomysłów, przeprowadzono niezliczoną ilość dyskusji i ćwiczeń, które na pewno spowodują, że lekcje z uczniami będą jeszcze ciekawsze, a sprzęt zakupiony w ramach programu lepiej wykorzystany. Po spotkaniu eksperci przygotowali autorskie scenariusze zajęć, które przekazujemy w Państwa ręce.

Ostatnia aktualizacja: 7 lipca 2023