Dzień Dobra – zachęcamy do udziału!

24 kwietnia będziemy świętować Dzień Dobra. Z tej okazji zostaną zorganizowane pikniki, warsztaty, pokazy, biegi i koncerty, podczas których będą prezentowane działania wolontariuszy Caritas. W Dniu Dobra zostaną przeprowadzone także zbiórki na rzecz uchodźców z Ukrainy. Zachęcamy do udziału ponad 1000 wydarzeń organizowanych z tej okazji!

24 kwietnia – Dzień Dobra

24 kwietnia będziemy obchodzić święto patronalne Caritas – Dzień Dobra. Z tej okazji zostanie zorganizowanych ponad 1000 wydarzeń o charakterze charytatywnym i integracyjnym. Podczas festynów, pikników, koncertów będą prezentowane działania wolontariuszy Caritas.

Hasło tegorocznego Dnia Dobra to „Miejsce, które jest domem”. 24 kwietnia wolontariusze będą zbierać środki na rzecz uchodźców z Ukrainy. Od samego początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie Caritas wspiera uchodźców zza naszej wschodniej granicy. Przystosował wiele budynków do potrzeb uchodźców. Znalazły w nich schronienie kobiety i dzieci przybywające z Ukrainy.

Działalność Caritas

Caritas to największa organizacja dobroczynna w Polsce. Skupia ok. 90 tys. wolontariuszy. Pomaga tysiącom potrzebujących w kraju i za granicą. Caritas Polska to koordynator projektów ogólnopolskich i  zagranicznych oraz z 45 ośrodków diecezjalnych, które niosą bezpośrednią pomoc osobom, które jej potrzebują.

Szkolne Koła Caritas

W wielu szkołach w Polsce uczniowie angażują się w wolontariat w ramach Szkolnych Kół Cartitas. Organizują zbiórki darów, pomagają osobom starszym z najbliższej okolicy, wspierają potrzebujących. W ostatnich tygodniach uczniowie-wolontariusze włączają się także w pomoc uchodźcom z Ukrainy, wspierają szczególnie nowych uczniów przyjętych do szkół.

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022