Wsparcie dla kadry JST w i po pandemii COVID-19

Sytuacja pandemii koronawirusa COVID-19 jeszcze bardziej uwydatniła potrzebę szybkiego reagowania na zmiany zachodzące w otaczającej nas rzeczywistości. Mieliśmy okazję doświadczyć sytuacji, jaką jest wdrożenie rozwiązań informatycznych w krótkim czasie, zarówno w wymiarze technologicznym, jak i związanym z funkcjonowaniem ludzi w sytuacji kryzysu. Pandemia przewróciła  do góry nogami nasz dotychczasowy sposób pracy i codzienne nawyki. Sprawiła, że praca stała się wyzwaniem nie tylko emocjonalnym, logistycznym, ale również organizacyjnym. Przewartościowała nasze widzenie spraw ważnych i mniej ważnych.

Edukacja nie uniknęła zmian związanych z pandemią, a wręcz przeciwnie, doświadczyła ich w sposób bardzo głęboki, począwszy od zmian organizacyjnych a skończywszy na zmianach w psychice
i funkcjonowaniu emocjonalnym uczniów, nauczycieli, dyrektorów i innych pracowników oświaty. Zachwiana została również pewność, co do zakresu własnego zaangażowania w realizację lokalnych zadań oświatowych oraz roli  jaką mamy do spełnienia w tym trudnym okresie pandemii.

Także w projekcie konieczne okazało się;

• dostosowanie działań do obostrzeń i nakazów związanych z zachowaniem bezpieczeństwa, wprowadzonych przez rząd RP,
  • podjęcie działań ukierunkowanych na łagodzenie negatywnych skutków pandemii koronawirusa COVID-19,
  • wsparcie kadry JST odpowiedzialnej za realizację zadań oświatowych w realizacji zadań.

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, które postawiła przed nami pandemia, w projekcie „Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół
i kompetencji kluczowych uczniów – II etap”, dzięki przyznanym dodatkowym środkom finansowym, uruchamiamy działania wspierające adresowane do kadry JST w postaci;

• szkoleń on-line,
  • sieci współpracy i samokształcenia,
  • zasobów elektronicznych do wykorzystania w pracy kadry JST,
  • doradztwa stacjonarnego i zdalnego we wdrożeniu przygotowanych przez JST rozwiązań.

Szkolenia on-line dla kadry JST

Wstępnie przygotowaliśmy dla kadry JST siedem tematów wraz z pakietami  szkoleniowymi. Na pakiet szkoleniowy składa się program szkolenia i materiał szkoleniowy. Materiał szkoleniowy umożliwia zapoznanie się z treściami szkolenia, zawiera bowiem omówienie tematu, daje także możliwość każdemu uczestnikowi samodzielnego przygotowania się i pracy nad treściami szkolenia.

W trakcie realizacji szkoleń, planujemy poszerzenie tej oferty w oparciu o zebrane od samorządowców aktualne potrzeby szkoleniowe.

Każde szkolenie trwa 2 dni (każdego dnia po 6 godzin dydaktycznych=12 godzin)

Planujemy uruchomienie szkoleń w dwóch turach:

• I tura – w okresie od czerwca 2021 do lipca 2021 roku
  • II tura – w okresie od drugiej połowy sierpnia do końca 2021 roku.

W razie zainteresowania szkoleniami w okresie wakacji, istnieje możliwość uruchomienia także terminów wakacyjnych.

Przygotowane szkolenia są szkoleniami on-line, wykorzystującymi platformę ZOOM.

Rekrutacja na szkolenia on-line

Tematy szkoleń/pakiety szkoleniowe (program i materiał szkoleniowy):

Ostatnia aktualizacja: 26 maja 2022

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego