baner Wydzialu upowszechniania zasobów
06 listopada 2012

5 listopada 2012 gościliśmy w Ośrodku Rozwoju Edukacji delegację z Białorusi – nauczycieli, wykładowców akademickich, pracowników instytucji edukacyjnych. Wizyta studyjna została zorganizowana przez Białoruskie Stowarzyszenie im. R. Schumana w Warszawie w ramach projektu wsparcia rozwoju metody oceniania kształtującego na Białorusi, finansowanego ze środków Polskiej Pomocy 2012 Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Czytaj więcejo: Wizyta studyjna nauczycieli z Białorusi

31 października 2012

30 października 2012 gościliśmy w Ośrodku Rozwoju Edukacji sekretarza stanu do spraw edukacji Wielkiej Brytanii Michaela Gove wraz ze współpracownikami, oraz Jessicę Glover - Charge d'Affaires Ambasady Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcejo: Minister Edukacji Wielkiej Brytanii Michael Gove z wizytą w ORE

29 października 2012

W dniach 3–13 października 2012 r. dziewięcioro polskich nauczycieli, edukatorów i specjalistów w obszarze edukacji obywatelskiej i praw człowieka wzięło udział w tegorocznej wizycie studyjnej Nauczanie o Holokauście i prawach człowieka w USA. Odbywa się ona w ramach integralnej części realizowanego od wielu lat przez Departament Stanu USA projektu International Visitor Leadership Program, który obejmuje współpracę tej instytucji z przedstawicielami różnych krajów we wszystkich obszarach życia społecznego, w tym edukacji. W Polsce współorganizatorem tego przedsięwzięcia od czterech lat jest Ośrodek Rozwoju Edukacji i Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Czytaj więcejo: Wizyta studyjna polskich nauczycieli w USA - International Visitor Leadership Program

03 października 2012

W dniu 2 października br. gościliśmy w Ośrodku Rozwoju Edukacji Vitalija Panoka, dyrektora Ukraińskiego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Vitalii Panok jest uczestnikiem trwającego obecnie seminarium organizowanego przez ORE w ramach projektu "Szkolna Akademia Przedsiębiorczości". Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Sprawa Zagranicznych RP w 2012 r.

Czytaj więcejo: Wizyta przedstawiciela z Ukrainy