OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI

Logo ORE"
Godło Rzeczpospolitej Polskiej
A A A
baner Kompetencje Językowe
10 stycznia 2017
zrzut ekranu platformy

Uruchomiliśmy nową wersja platformy e-learningowej e-kursy.ore.edu.pl  zapraszamy do korzystania z kursów e-learningowych proponowanych przez ORE. W ramach pracy nowego Zespołu dodaliśmy do narzędzia wiele dodatkowych funkcjonalności oraz nową szatę graficzną, co sprawia, że szkolenia on-line mogą być dużo bardziej przyjemne, a integracja z systemem zapisów ORE (szkolenia.ore.edu.pl) ułatwia rejestrację na kursy i pozwala przypisać historię wszystkich szkoleń ukończonych w ORE w jednym miejscu. Zapraszamy na stronę e-kursy.ore.edu.pl

10 stycznia 2017

Rozpoczęliśmy szereg działań skierowanych do nauczycieli, nauczycieli-konsultantów, doradców metodycznych i pracowników placówek doskonalenia nauczycieli, których celem jest wzmocnienie w polskich szkołach kształcenia w zakresie przedmiotów ścisłych dla jeszcze lepszego rozwijania kompetencji matematycznych i naukowo-technicznych uczniów. Motywem przewodnim tych działań jest syntetyczna koncepcja TIKOKIBSE+, integrująca w racjonalny sposób trzy główne trendy obecne w dzisiejszej edukacji przyrodniczej: nauczanie przez odkrywanie (IBSE), ocenianie kształtujące (OK) i technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK) z symultanicznym rozwijaniem kompetencji miękkich.

Czytaj więcejo: Nowe media w kształtowaniu postaw badawczych uczniów

29 grudnia 2016

Zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatur do nowego polsko-hiszpańskiego programu RedELEProf przeznaczonego dla iberystów.

Więcej informacji i zapisy do programu na stronie szkolenia.ore.edu.pl

15 grudnia 2016
Radca ds. Edukacji z Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii podpisują Memorandum

15 grudnia 2016 r. gościem Ośrodka Rozwoju Edukacji był Joaquín Támara Espot Radca ds. Edukacji z Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii, który reprezentował  Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sportu Królestwa Hiszpanii. W spotkaniu wzięła również udział dr Beata Jancarz-Łanczkowska – wicedyrektor ORE. Przedstawiciele instytucji edukacyjnych podpisali Memorandum dotyczące współpracy w ramach nowego polsko-hiszpańskiego projektu RedELEProf (Sieć nauczycieli języka hiszpańskiego).

Czytaj więcejo: Podpisanie Memorandum dotyczącego współpracy w ramach nowego polsko-hiszpańskiego projektu...


Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE