OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI

Logo ORE"
Godło Rzeczpospolitej Polskiej
baner Wychowanie i profilaktyka
21 marca 2017

Polskie Towarzystwo Dietetyki zaprasza wszystkie szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskim konkursie dla uczniów realizowanym w ramach programu edukacyjnego „Wybieram wodę”. Celem konkursu jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego nawodnienia organizmu.

Czytaj więcejo: „Wybieram wodę” – konkurs dla szkół

17 marca 2017

Stygmatyzacja chorób psychicznych, w tym depresji, nadal dla wielu osób na całym świecie stanowi barierę uniemożliwiającą szukanie pomocy. Poruszenie tematu depresji i rozmowa na jej temat pomogą przełamać tabu i w efekcie zachęcą większą liczbę osób do szukania pomocy. Dlatego Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podejmuje działania mające na celu promocję wiedzy o depresji w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia – 7 kwietnia 2017 r.

Czytaj więcejo: Światowy Dzień Zdrowia 2017. Depresja – porozmawiajmy o niej

03 marca 2017

Wydział Wychowania i Profilaktyki Ośrodka Rozwoju Edukacji zaprasza na szkolenie „Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły i placówki”. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników z placówek doskonalenia nauczycieli (nauczycieli konsultantów, doradców metodycznych z obszaru wychowania i profilaktyki, promocji zdrowia lub pomocy psychologiczno-pedagogicznej), wskazanych przez kuratora oświaty. W razie ewentualnych pytań dotyczących kryterium wskazania placówki prosimy kontaktować się z kuratorium oświaty.

Czytaj więcejo: Szkolenie „Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły i placówki”

06 lutego 2017

Zapraszamy na szkolenie e-learningowe dotyczące podstaw teoretycznych konstruowania programów profilaktycznych w szkołach. Szkolenie ma charakter samokształceniowy. Treści szkolenia będą dostępne dla uczestników w terminie od 20 lutego do 12 marca 2017. Celem szkolenia jest wsparcie merytoryczne specjalistów z poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz ośrodków doskonalenia nauczycieli w zakresie konstrukcji i wyboru skutecznych programów profilaktycznych adresowanych do dzieci i młodzieży, a także zapoznanie uczestników z zasadami opracowywania programu profilaktycznego i zainicjowanie pracy nad przygotowaniem/udoskonalaniem własnych programów.

Zapisy i więcej informacji w sylabusie na stronie szkolenia.ore.edu.pl

17 stycznia 2017

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami wykładów z regionalnych konferencji „Program wychowawczy i działania profilaktyczne realizowane w szkołach i placówkach systemu oświaty. Rekomendowane kierunki działań”, które zrealizowano w ramach Rządowego programu na lata 2014–2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.  

Czytaj więcejo: Wychowanie i profilaktyka na rzecz bezpieczeństwa 

 

Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE