OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI

Logo ORE"
Godło Rzeczpospolitej Polskiej
baner Wychowanie i profilaktyka
14 czerwca 2017

Depresja – co pomoże lepiej zrozumieć problem? Gdzie szukać podstawowych informacji, na jakie sygnały zagrożenia chorobą powinni zwracać uwagę nauczyciele i rodzice? W jaki sposób udzielać wsparcia osobom chorym?

Czytaj więcej

06 czerwca 2017

2 czerwca 2017 r. w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie podsumowujące cykl trzech szkoleń pn.: „Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły i placówki oświatowej”, zorganizowanych przez Wydział Wychowania i Profilaktyki Ośrodka Rozwoju Edukacji na zlecenie MEN.

Czytaj więcejo: „Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły i placówki” – podsumowanie cyklu szkoleń

24 maja 2017

Zapraszamy do zapoznania się materiałami ze szkolenia pn. „Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły i placówki”, które Wydział Wychowania i Profilaktyki przygotował dla specjalistów z placówek doskonalenia nauczycieli. Materiały można wykorzystać w ramach wdrożenia od nowego roku szkolnego 2017/2018 zmian wynikających z przepisów nowej ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2016 r., poz. 56).

Czytaj więcejo: „Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły i placówki”

23 maja 2017

Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Światowa Organizacja Zdrowia serdecznie zapraszają na konferencję „Depresja – porozmawiajmy”. Rozmowa o depresji pozwoli lepiej zrozumieć problem, przełamać tabu,  a uświadomi, w jaki sposób udzielać wsparcia. Konferencja adresowana jest do pracowników systemu oświaty. Jej celem będzie dostarczenie wiedzy dotyczącej profilaktyki depresji wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcejo: Depresja – porozmawiajmy

22 maja 2017

W dniach 18–19 maja w Centrum Szkoleniowym Ośrodka Rozwoju Edukacji odbyło się ostatnie z trzech szkoleń „Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły i placówki” dla pracowników placówek doskonalenia nauczycieli wskazanych przez kuratorów oświaty.

Czytaj więcejo: „Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły i placówki” – trzecie spotkanie 

 

Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE