OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI

Logo ORE"
Godło Rzeczpospolitej Polskiej
baner Specjalne potrzeby
21 lutego 2017

Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych Ośrodka Rozwoju Edukacji zaprasza na szkolenie Możliwości wykorzystania metody tutoringu szkolnego w pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, które odbędzie się w dniach 15–16 marca 2017 r. w Centrum Szkoleniowym w Sulejówku.

Czytaj więcejo: Szkolenie „Możliwości wykorzystania metody tutoringu szkolnego w pracy z uczniem ze specjalnymi...

06 lutego 2017

O konieczności kompleksowego wspierania dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE) rozmawiali uczestnicy konferencji dotyczącej Modelu Lokalnej Współpracy. 27 stycznia 2017 r. w ORE spotkali się przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego (JST), poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz placówek doskonalenia nauczycieli, a także dyrektorzy szkół/przedszkoli i specjaliści, którzy zapoznali się z wynikami ewaluacji Modelu.

Czytaj więcejo: Model Lokalnej Współpracy na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – ewaluacja

19 stycznia 2017
okładka publikacji

W publikacji podjęto próbę opisu funkcjonowania uczniów ze znaczną niepełnosprawnością intelektualną i sprzężoną niepełnosprawnością. Zwrócono także uwagę na ważne aspekty pracy edukacyjno-wychowawczej oraz zaprezentowano metody pracy, które mogą być inspiracją dla nauczycieli pracujących w szkołach ogólnodostępnych lub specjalnych i specjalistów z placówek.

Czytaj więcejo: Edukacja uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężoną

10 stycznia 2017

Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych Ośrodka Rozwoju Edukacji zaprasza do udziału w szkoleniu pt.: „Praca z uczniem z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim”, które odbędzie się w dniach 6-8 lutego 2017 roku w Centrum szkoleniowym w Sulejówku.

Czytaj więcejo: „Praca z uczniem z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim” – szkolenie


Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE