OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI

Logo ORE"
Godło Rzeczpospolitej Polskiej
baner Kompetencje społeczne
14 marca 2017

„Jak uczyć o historii Zagłady” to polsko-francuskie seminarium zorganizowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji i Memorial de La Shoah w Paryżu, we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Odbywało się w Warszawie w dniach 12–17 lutego 2017 r. Uroczystego otwarcia dokonali dr Beata Jancarz-Łanczkowska – wicedyrektor ORE oraz Bruno Bayer – dyrektor ds. stosunków międzynarodowych Memorial de la Shoah.

Czytaj więcejo: „Jak uczyć o historii Zagłady”, czyli polsko-francuskie seminarium dla nauczycieli

06 marca 2017

W dniach 18–20 lutego 2017 r. odbyło się szkolenie nauczycieli w ramach kolejnej, 14. edycji projektu „Pamięć dla Przyszłości”, pod hasłem Niech ten skarb dostanie się w dobre ręce – o losach Archiwum Ringelbluma w 70. rocznicę działalności Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma”.

Czytaj więcejo: Niech ten skarb dostanie się w dobre ręce

27 lutego 2017
Uczestnicy seminarium

Historia Żydów, przyczyny i przebieg Zagłady, kultura i historia współczesnego Izraela to główne tematy 30. seminarium dla nauczycieli z województwa wielkopolskiego. Spotkanie odbyło się w dniach 5–13.02.2017 r. w Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu.

Czytaj więcejo: 30. seminarium dla nauczycieli w Instytucie Yad Vashem

24 lutego 2017

Pod koniec lutego rozpocznie się rekrutacja do tegorocznej XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Już dziś serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatur. Organizatorem XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu. Współorganizatorami wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Czytaj więcej

23 lutego 2017
baner akcji Global Money Week

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) zaprasza szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne do włączenia się w tegoroczną akcję Global Money Week (GMW) Światowy Tydzień Pieniądza (27 marca – 2 kwietnia). UKNF występuje w roli ogólnopolskiego koordynatora inicjatyw podejmowanych przez poszczególne środowiska szkolne. Akcja GMW skierowana jest do dzieci i młodzieży jako przyszłych uczestników rynku finansowego i ma zasięg międzynarodowy. Hasło tegorocznej, VI edycji brzmi „Learn. Save. Earn – Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj”. 

Czytaj więcejo: Global Money Week – Światowy Tydzień Pieniądza


Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE