OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI

Logo ORE"
Godło Rzeczpospolitej Polskiej
baner Resocjalizacja i Socjoterapia
18 maja 2017

Uprzejmie informujemy, że od maja do września 2017 będą realizowane badania wśród wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych (MOW) i młodzieżowych ośrodków socjoterapii (MOS). Zespół badawczy tworzą prof. dr hab. Janusz Surzykiewicz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dr Karol Kornaszewski z Uniwersytetu w Białymstoku.

Czytaj więcejo: Badania w MOW i MOS

14 marca 2017

W najbliższym czasie proponujemy przedstawicielom młodzieżowych ośrodków wychowawczych (MOW) i młodzieżowych ośrodków socjoterapii (MOS) następujące szkolenia:

Czytaj więcejo: Nowe szkolenia dla kadry MOW i MOS

01 lutego 2017

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez Ministerstwa Edukacji Narodowej na temat zmian w przepisach prawa oświatowego dotyczących funkcjonowania Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych prezentowanym na konferencji w dniu 27 stycznia 2017 w Warszawie​ zorganizowanej dla przedstawicieli MEN, ORE, samorządów i dyrektorów młodzieżowych ośrodków wychowawczych​. Na spotkaniu oprócz zmian w prawie zo stały przekazane informacje związane z kontrolami UKS​ oraz dostosowaniem systemu teleinformatycznego do reformy.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarZałączonyOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (Zmiany w przepisach prawa oświatowego dotyczące funkcjonowania Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych_wesja dostosowana.pdf)Zmiany w przepisach prawa oświatowego dotyczące funkcjonowania MOWwersja dostosowana511 kB2017-02-01 14:402017-02-01 14:43
Pobierz plik (Zmiany w przepisach prawa oświatowego dotyczące funkcjonowania Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych.pdf)Zmiany w przepisach prawa oświatowego dotyczące funkcjonowania MOWprezentacja1721 kB2017-02-01 12:192017-02-01 14:43
31 stycznia 2017

Zapraszamy na szkolenie e-learning dotyczące podstaw teoretycznych konstruowania programów profilaktycznych w MOW i MOS. Szkolenie ma charakter samokształceniowy, treści szkolenia będą udostępnione dla uczestników w terminie od 6 do 19 lutego 2017.

Czytaj więcejo: Szkolenie e-learningowe „Podstawy teoretyczne konstruowania programów profilaktycznych w MOW i...

06 grudnia 2016

Wydział Resocjalizacji i Socjoterapii w imieniu Instytutu Tutoringu Szkolnego oraz Towarzystwa Edukacji Otwartej uprzejmie zaprasza do uczestnictwa w ogólnopolskim projekcie „Wychować człowieka mądrego”. Projekt zakłada wprowadzenie modelu pracy wychowawczej i resocjalizacyjnej z zastosowaniem metody tutoringu szkolnego jako profilaktyki pozytywnej problemów w szkole i placówce.

Czytaj więcejo: Metoda tutoringu w MOW i MOS


Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE