baner Specjalne potrzeby

Co słychać w SOT/MOT?

Proponujemy nową przestrzeń wymiany doświadczeń, prezentacji działań i ciekawych inicjatyw podejmowanych przez „Szkoły Odkrywców Talentów” i „Miejsca Odkrywania Talentów”. Zachęcamy do przesyłania informacji o podejmowanych przez Państwa instytucję ciekawych, nowatorskich działaniach, które przyczyniają się do odkrywania, wspierania zdolności, zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...


23 marca 2017
Logo Festiwalu Nauki

Szkoła Podstawowa Nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach

22 lutego 2017 r. odbył się Festiwal Nauki „Odkrywamy talenty” połączony z Dniem Talentów. W festiwalu uczestniczyli przedstawiciele Kół Naukowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, którzy przygotowali pokazy, doświadczenia i prelekcje zachęcające uczniów do zainteresowania się szeroko pojętą nauką. Zakończeniem festiwalu był występ Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Katowice Uniwersytetu Śląskiego.

Czytaj więcej

11 kwietnia 2016
Logo Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach

Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach

W czasie zajęć w ramach Akademii Najmłodszego Naukowca przedszkolaki pod czujnym okiem starszych kolegów z naszej szkoły uczyły się przedmiotów ścisłych, jednocześnie doskonale się bawiąc. Było wiele śmiechu i radości, udanych eksperymentów oraz nagród dla każdego uczestnika. Nietrudno jest zaspokoić swoją ciekawość, kiedy w świat nauki wprowadza Starszy Brat lub Siostra.

Czytaj więcej

08 kwietnia 2016
Logo Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. W. Szafera w Ełku

Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. W. Szafera w Ełku

Hasło „SP 4 podróżuje w przestrzenni” towarzyszyło tygodniowym działaniom zainspirowanym wizytą mobilnego planetarium CASSIOPEIA. Podczas wizyt w półsferycznej kopule uczniowie obserwowali niebo. Kosmos zamknięty w małej przestrzeni zachwycił wielu. Uczniowie byli pod wrażeniem działania teleskopu Hubble'a, dzięki któremu dotarli do krańców Wszechświata. Seans w mobilnym planetarium i projekcja filmu „Narodziny gwiazdy” wzbudziły zainteresowanie zarówno wśród młodszych, jak i starszych odbiorców.

Czytaj więcej...

17 marca 2016
Matematyczna Liga Mistrzów. Logo projektu

Szkoła Podstawowa nr 7 w Jaworznie z Oddziałami Integracyjnymi

Matematyczna Liga Mistrzów to konkurs szkolny trwający od października do czerwca. Jego cele to: podniesienie poziomu umiejętności rozwiązywania zadań tekstowych, poszerzenie wiedzy i umiejętności o treści spoza podstawy programowej oraz rozwijanie dokładności, systematyczności, staranności i wytrwałości.

Czytaj więcej...