baner Epodreczniki


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

dziewczynka z tabletem na trawie

Już za chwilę powitamy wiosnę. Jak wprowadzić najmłodszych uczniów w jej niezwykle barwny i ciekawy świat? Z pomocą spieszą epodreczniki.pl. Dzięki fascynującym przygodom Zgrzyciaków uczniowie wyruszą w interesującą podróż w poszukiwaniu wiosny. Poznają jej tajniki i odkryją, jak przyroda budzi się z zimowego snu.

Czytaj więcejW poszukiwaniu wiosny z e-podręcznikiem

1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Byli patriotami, a najlepsze lata życia spędzili w więzieniach, torturowani i poniżani. Za swoje przywiązanie do ojczyzny zapłacili najwyższą cenę. To żołnierze podziemia niepodległościowego, wywodzący się z AK (Armii Krajowej) i Narodowych Sił Zbrojnych. Od roku 1944 − wierni złożonej przysiędze − walczyli z wojskami sowieckimi i komunistycznym aparatem terroru o niepodległą Polskę.

Czytaj więcejŻołnierze Niezłomni. Pamiętamy!

Laureaci konkursu

Dzisiaj (22 stycznia) odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom konkursu na najciekawsze zajęcia z wykorzystaniem e-podręczników „Szkoła na czasie, e-podręczniki w klasie!”. Laureaci otrzymali pamiątkowe tabliczki, a także nagrody – tablety do dalszej, codziennej pracy z e-podręcznikami.

Czytaj więcejNagrody w konkursie „Szkoła na czasie…” wręczone!

kadr z filmu Miasto Ruin

Jak wyglądała Warszawa wiosną 1945 roku? Niezwykły film – cyfrowa rekonstrukcja zburzonej stolicy została udostępniona na platformie epodreczniki.pl. Uczniowie z całej Polski mogą obejrzeć realistyczną animację pokazującą wygląd Warszawy zniszczonej podczas II wojny światowej. Film jest wirtualną podróżą w czasie i przestrzeni.

Czytaj więcej„Miasto Ruin” w e-podręcznikach

E-podręczniki na dobre zagościły w szkołach. Zanotowaliśmy już ponad 30 mln wejść na platformę epodreczniki.pl. 12 stycznia 2016 roku padł kolejny rekord − 5,5 miliona odsłon! To dla nas niesamowite wydarzenie. Epodreczniki.pl to platforma, którą tworzymy wspólnie z nauczycielami, rodzicami i uczniami. 

Czytaj więcejPonad 30 milionów odsłon!!!