OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI

Logo ORE"
Godło Rzeczpospolitej Polskiej
baner Specjalne potrzeby

Uprzejmie informujemy o zmianie terminu spotkania dotyczącego „Modelu Lokalnej Współpracy na rzecz dzieci ze  specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” zaplanowanego na dzień 8 lipca 2016 r. w ORE.

Z uwagi na planowane znaczące  utrudnienia w ruchu i zmiany komunikacyjne w Warszawie, spotkanie zostaje przełożone na dzień 22 sierpnia 2016 r. w godzinach 11.00 – 14.00 w Ośrodku Rozwoju Edukacji.

Bardzo proszę o potwierdzenie udziału do dnia 10 sierpnia  2016 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 22 570 83 02

Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych, informuje, że w ramach zawartego porozumienia o współpracy z Uniwersytetem im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Wyższą Szkołą Pedagogiczną im. Janusza Korczaka w Warszawie, realizuje projekt badawczy pn.: „Ocena efektów wynikających z realizacji Modelu Lokalnej Współpracy na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”.

Czytaj więcejEwaluacja Modelu Lokalnej Współpracy na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

W związku z dużym zainteresowaniem propozycją wdrażania Modelu Lokalnej Współpracy na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych zaprasza przedstawicieli samorządów lokalnych do udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w dniu 8 lipca 2016 r. w godzinach 11.00 – 14.00 w Ośrodku Rozwoju Edukacji. Celem spotkania będzie prezentacja idei Modelu oraz dyskusja nad możliwością wdrożenia w samorządach.

Jednocześnie informujemy, iż  od września 2014 r. do czerwca 2015 r. został przeprowadzony pilotaż Modelu, którego ewaluacja wykazała duże korzyści dla samorządów lokalnych mających możliwość kompleksowego wsparcia  dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz ich rodzin.

Rejestracja na spotkanie odbywa się za pomocą formularza elektronicznego do 30 czerwca na stronie szkolenia.ore.edu.pl

Informujemy o poszukiwaniu ekspertów do opracowania założeń merytorycznych oraz standardów pracy poradni psychologiczno-pedagogicznych w ramach prowadzonego w ORE projektu "Opracowanie instrumentów do prowadzenia diagnozy psychologiczno-pedagogicznej". 

UWAGA! Termin składania ofert przedłużony do 20 czerwca 2016 r.

Czytaj więcej

Uczestnicy seminarium

Szkolenie zorganizowane w dniach 18 – 20 maja 2016 r. w Centrum Szkoleniowym w Sulejówku było okazją do prezentacji form i metod pracy z dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami na etapie edukacji przedszkolnej. W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele poradni psychologiczno-pedagogicznych, dyrektorzy i specjaliści z przedszkoli w całej Polsce.

Czytaj więcejSpecyfika pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w edukacji przedszkolnej


Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE