baner Wychowanie i profilaktyka

14 listopada 2017 r. odbyła się w Ośrodku Rozwoju Edukacji konferencja „25 lat programu Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie – korzyści i perspektywy dalszego rozwoju”, która została zorganizowana przez Zespól ds. Promocji Zdrowia w Szkole Wydziału Wychowania i Profilaktyki. Głównym celem konferencji było podsumowanie dorobku programu w Polsce, zidentyfikowanie kierunków i potrzeb dla dalszego rozwoju i upowszechnienia oraz wspólne świętowanie jubileuszu.

Czytaj więcejRelacja z jubileuszowej konferencji programu „Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie”

Już od 25 lat program „Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie” cieszy się w naszym kraju dużym zainteresowaniem. Z okazji tego jubileuszu Zespół ds. Promocji Zdrowia w Szkole Wydziału Wychowania i Profilaktyki ORE organizuje konferencję, która odbędzie się 14 listopada 2017 r. w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, Al. Ujazdowskie 28.

Czytaj więcejJubileuszowa konferencja: 25 lat programu „Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie”

16 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Żywności (ang. World Food Day). Jego celem jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i niedożywieniem.

Czytaj więcejŚwiatowy Dzień Żywności

Logo Szkoła Promująca Zdrowie

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przyznała kolejnym 35 szkołom Krajowe Certyfikaty „Szkoła Promująca Zdrowie”. Przyznanie certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć, które są wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy. Uroczystego wręczenia Krajowych Certyfikatów dokonał Podsekretarz Stanu MEN Maciej Kopeć, podczas spotkania z wyróżnionymi szkołami 23 listopada 2016 roku w Ośrodku Rozwoju Edukacji.

Czytaj więcejKrajowe Certyfikaty „Szkoła Promująca Zdrowie” wręczone!

Ośrodek Rozwoju Edukacji ogłasza wyniki konkursu „Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz”, który był realizowany w ramach rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” na lata 2014−2016 na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej i we współpracy z kuratoriami oświaty.

Czytaj więcejLaureaci konkursu „Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz” zostali wyłonieni


Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE