OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI

Logo ORE"
Godło Rzeczpospolitej Polskiej
Zarządzanie oświatą w samorządach - baner
24 kwietnia 2017

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem szkoleniami z zakresu finansowania zadań oświatowych uruchamiamy zapisy na dodatkowy termin, tj. 21–22 czerwca 2017 r.

Czytaj więcej...

23 marca 2017

Jednostki samorządu terytorialnego sprawują nadzór nad działalnością szkół i placówek w zakresie spraw finansowych i administracyjnych. Aktualnie w Ministerstwie Edukacji Narodowej trwają prace nad wstępnymi założeniami nowego modelu podziału kwoty podstawowej subwencji oświatowej oraz koncepcji finansowania zadań oświatowych.

Czytaj więcej...

06 marca 2017

Z przyjemnością informujemy, że do uczestnictwa w pilotażu (szkolenia i doradztwo) zakwalifikowały się 33 jednostki samorządu terytorialnego (JST). Poniżej lista z podziałem na grupy. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy! W ciągu najbliższych dwóch tygodni skontaktujemy się z zakwalifikowanymi JST w celu przekazania wszystkich informacji organizacyjnych związanych z przebiegiem pilotażu.

Czytaj więcej...

02 lutego 2017

Zapraszamy jednostki samorządu terytorialnego (JST) do uczestnictwa w pilotażu, którego celem jest weryfikacja opracowanych w ramach projektu programów szkoleniowo-doradczych dla samorządowców. Pilotaż realizowany będzie w formie szkoleń oraz doradztwa adresowanych do 2–4-osobowych zespołów delegowanych przez JST. Szkolenia mają przyczynić się do wypracowania strategicznych rozwiązań, które po zakończeniu pilotażu zostaną wdrożone do praktyki samorządowej.

Czytaj więcej...

06 lutego 2017

W grudniu 2016 r. zakończyły się prace nad programami szkoleniowo-doradczymi dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (JST). Ich autorami byli eksperci wyłonieni w trybie otwartego konkursu. Przygotowane programy zostały przekazane Związkowi Miast Polskich. Konsultacje programów przebiegały w następujących terminach:

  • 12–13 stycznia 2017 r. w Koziegłowach: Wiejska Grupa Wymiany Doświadczeń,
  • 19–20 stycznia 2017 r. w Kutnie: Miejska Grupa Wymiany Doświadczeń,
  • 26–27 stycznia 2017 r. w Jędrzejowie: Powiatowa Grupa Wymiany Doświadczeń.

    Czytaj więcej...