OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI

Logo ORE"
Godło Rzeczpospolitej Polskiej
Wspomaganie szkół w rozwoju - baner projektu
27 marca 2017

Ośrodek Rozwoju Edukacji poszukuje 4 ekspertów do zespołu, który opracuje system walidacji i certyfikacji osób prowadzących szkolenia dla pracowników systemu oświaty i działania rozwojowe skierowane do szkół i przedszkoli

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 2 kwietnia 2017.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie szczegółowej koncepcji systemu walidacji i certyfikacji dla osób prowadzących szkolenia pracowników systemu oświaty i działania rozwojowe skierowane do szkół i przedszkoli oraz przeprowadzenie zajęć na spotkaniach informacyjno-konsultacyjnych.

Czytaj więcej

 

20 lutego 2017

W styczniu rozpoczęły pracę ogólnopolskie sieci współpracy i samokształcenia. W 12 tematycznych sieciach uczestniczy blisko 300 pracowników odpowiedzialnych za wspomaganie szkół. Wymieniają się doświadczeniami, wspólnie poszukują nowych rozwiązań, doskonalą swój warsztat pracy w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych uczniów. Osoby zainteresowane dołączeniem do grona uczestników prosimy o kontakt z koordynatorem danej sieci.

Czytaj więcej...

16 lutego 2017

Ośrodek Rozwoju Edukacji poszukuje osoby do do redakcji merytorycznej zestawu materiałów szkoleniowych, służących wspomaganiu szkół w rozwoju kompetencji matematyczno-przyrodniczych uczniów. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 lutego 2017 r.

Czytaj więcej...

16 lutego 2017

Zapraszamy do zgłaszania dobrych praktyk w zakresie wspomagania szkół w rozwoju kompetencji kluczowych uczniów. Naszym celem jest gromadzenie i upowszechnianie przykładów skutecznych działań prowadzonych przez pracowników placówek doskonalenia nauczycieli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, bibliotek pedagogicznych oraz trenerów oświaty. Zachęcamy osoby wspomagające szkoły i przedszkola do dzielenia się rozwiązaniami, które sprawdziły się w pracy.

Czytaj więcej...

10 lutego 2017

Ośrodek Rozwoju Edukacji poszukuje autorów do opracowania materiałów pomocniczych, służących wspomaganiu szkół w rozwoju kluczowych kompetencji uczniów. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie zestawów materiałów pomocniczych dotyczących tematu: Wspomaganie przedszkoli w rozwoju kompetencji kluczowych dzieci. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie dokumentów (w tym formularza aplikacyjnego –Załącznik nr 3 – dostępnego w wersji Word) i przesłanie kompletnej dokumentacji do 21 lutego 2017 r. na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje oraz załączniki dostępne są na stronie bip.ore.edu.pl.