OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI

Logo ORE"
Godło Rzeczpospolitej Polskiej
A A A
Szkoła ćwiczeń- baner
02 stycznia 2017

Ogłaszamy konkurs na  opracowanie koncepcji  (opisu) 10 zestawów materiałów dla nauczycieli języka angielskiego. Wybrana w konkursie koncepcja będzie podstawą do przygotowania materiałów metodycznych dla nauczycieli, które będę ich wspierać w rozwijaniu u uczniów kompetencji kluczowych, z uwzględnieniem nauczania eksperymentalnego, kształtowania właściwych postaw (kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej), wykorzystania metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia w obszarze nauczania języków obcych. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie www.bip.ore.edu.pl.

30 grudnia 2016

Przedstawiamy materiały wypracowane w ramach projektu „Wspieranie tworzenia szkół ćwiczeń”:

Opracowane treści uwzględniają wytyczne i założenia projektu koncepcyjnego realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, rekomendacje zespołu ekspertów oraz uwagi zebrane podczas spotkań informacyjno-konsultacyjnych.

Do 15 stycznia 2017 r. aktywny będzie formularz online, za pomocą którego mogą Państwo wyrażać swoje opinie lub zgłaszać uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami oraz wzięcia udziału w konsultacjach społecznych.

Czytaj więcej...

22 listopada 2016
Spotkanie konsultacyjno - informacyjne pn. Jaka szkoła ćwiczeń?

Kolejnym krokiem w procesie przygotowania koncepcji szkoły ćwiczeń było spotkanie informacyjno-konsultacyjne w dniach 18–19 listopada 2016 r. w Paprotni. Uczestniczyło w nim ponad dwustu pracowników placówek doskonalenia, poradni psychologiczno-pedagogicznych i bibliotek pedagogicznych, nauczycieli i dyrektorów szkół, pracowników kuratoriów oświaty, organów prowadzących szkoły oraz uczelni kształcących nauczycieli.

Czytaj więcej...

08 listopada 2016
Szanowni Państwo,
bardzo dziękujemy za zainteresowanie udziałem w spotkaniu "Jaka szkoła ćwiczeń? Aktualnie prowadzimy weryfikację zgłoszeń w poszczególnych grupach i  czekamy na potwierdzanie udziału ze strony uczestników. W dniu jutrzejszym (9 listopada 2016 r.) spodziewamy się, że wszystkie osoby potwierdzą udział lub rezygnację wtedy podejmiemy decyzję i zaprosimy osoby z list rezerwowych. Bardzo prosimy o cierpliwość i sprawne odpowiadanie na maile w tej sprawie.
03 listopada 2016

W wyniku otwartego naboru z nadesłanych zgłoszeń zostali wybrani autorzy, którzy opiszą prowadzone działania w obszarach przedmiotowych:

  • Technologie informacyjne-komunikacyjne:
    Zyta Czechowska Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku.
    Anna Płusa Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie.
    Bożena Solecka Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.
  • Matematyka: Zamawiający nie wyłonił wykonawców w tej kategorii.

Opisy działań innowacyjnych zostaną opublikowane na stronie ORE.