baner Wychowanie i profilaktyka

Kalendarium wydarzeń − rok 2015

Szkoła dla rodziców i wychowawców

alt

  Wydarzenia w 2015 roku


19 listopada 2015

Prosimy realizatorów i edukatorów/koordynatorów programu o przygotowanie sprawozdania z realizacji programu w 2015 roku.

02 października 2015

W dniu 28 września odbyło się w Ośrodku Rozwoju Edukacji spotkanie, którego celem było przedstawienie założeń nowego systemu doskonalenia nauczycieli oraz pokazanie, jakie znaczenie dla rozwoju szkoły ma współpraca rodziców i nauczycieli. Uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat zagadnień wychowawczych i profilaktycznych oraz wymienić się doświadczeniami na temat sprawdzonych działań, które może prowadzić szkoła w tym zakresie.

Czytaj więcej

16 lipca 2015

Wydział Wychowania i Profilaktyki oraz projekt System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół zapraszają realizatorów programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” oraz instruktorów programu „Golden 5” na konferencję pt. „Rola rodziców w nowym modelu wspomagania szkół”, która odbędzie się w dniu 28 września 2015 roku w Warszawie w Auli Ośrodka Rozwoju Edukacji, Al. Ujazdowskie 28.

Czytaj więcej...

01 czerwca 2015

Szkoła dialogu - okładka książkiPolecamy książkę Barbary Charczuk pt. Szkoła dialogu. Scenariusze i prezentacje multimedialne na spotkania z rodzicami. Czy można sobie wyobrazić szkołę bez rodziców? Oczywiście nie. Rodzice zawsze stoją za dzieckiem. A bez dziecka nie byłoby szkoły i niepotrzebni byliby nauczyciele. Można zatem powiedzieć, że nauczyciele są „skazani” na kontakty z rodzicami. W książce znalazły się odpowiedzi na wiele ważnych pytań dotyczących organizowania współpracy z rodzicami oraz propozycja wsparcia rodziców w wychowywaniu dzieci poprzez udział w zajęciach edukacyjnych. Warsztatowa forma zajęć, bazująca na nowoczesnym modelu kształcenia, czyli uczeniu się przez doświadczanie i wykorzystywanie aktywizujących metod i technik nauczania, wzbogacona prezentacją multimedialną, to doskonała propozycja dla współczesnego nauczyciela i rodzica. Książka do dostępna w KsięgarniaRubikon.pl

Czytaj więcej...

07 maja 2015

Uczestnicy seminarium programu Szkoła dla Rodziców i WychowawcówW dniach 20-22 kwietnia 2015 roku w Sulejówku odbyło się doroczne seminarium edukatorów-koordynatorów programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, które poprowadziła Joanna Sakowska – autorka programu. W programie seminarium znalazły się wymiana doświadczeń edukatorów programu z realizacji programu w 2014 r. oraz wypracowanie strategii działań na rok 2015 w zakresie wdrażania i upowszechniania ogólnopolskiego programu "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców".

Czytaj więcej...