W dniach 18–19 maja 2017 r. w Zegrzu k. Warszawy odbędzie się III Kongres TIK w Edukacji. Organizatorem spotkania jest dwumiesięcznik „TIK w Edukacji”.

III Kongres TIK w Edukacji to spotkanie, w którym udział wezmą dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele jednostek odpowiedzialni za budżetowanie oświaty. W trakcie dwóch dni konferencji poruszone zostaną najistotniejsze kwestie dotyczące reform w polskiej edukacji. Dyrektorzy przekonają się, jak skutecznie pozyskiwać środki dla swoich szkół, a przedstawiciele administracji dowiedzą się, które aspekty działalności jednostek oświatowych należy dofinansować.

Podczas spotkania zostaną poruszone takie tematy, jak:

• Zarządzanie finansami placówki oświatowej – umiejscowienie szkoły w systemie finansów publicznych
  • Współpraca międzynarodowa – eTwinning krok po kroku
  • Rewolucja w planowaniu pracy szkoły za pomocą Design Thinking
  • Konsekwencje hejtingu w szkole
  • Aktywność dzieci w Sieci a ochrona przetwarzania danych osobowych
  • Skuteczne pozyskiwanie środków na Erasmus+ K1, szkolenia kadry pedagogicznej za granicą
  • Korzyści z zakupu sprzętu poleasinngowego

Wśród prelegentów pojawią się najlepsi eksperci i praktycy, m.in.:

Robert Król (Ministerstwo Cyfryzacji), Rafał Lew-Starowicz (Ministerstwo Edukacji Narodowej), Dorota Gnacik, Dawid Łiasiński, Zyta Czechowska, Jolanta Majkowska, Ewa Radanowicz, Julia Jajkiewicz, Gracjana Samson-Więckowska, Luiza Olichwier-Skwierawska, Jarosław Sikorski, Sylwester Zasoński, Aleksander Gacek, Karolina Szulc.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Unia Metropolii Polskich.

Szczegółowe informacje na temat Konwentu, w tym formularz zgłoszenia, znajdują się na stronie: www.kongres.tikwedukacji.pl

Kontakt dla mediów:
Joanna Figarska – Specjalista ds. Public Relations