26 kwietnia 2017 w godz. 16.15 – 17.15 odbędzie się trzecie bezpłatne webinarium poświęcone tworzywom sztucznym. Fundacja PlasticsEurope Polska zaprasza do udziału nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.

Podczas webinarium zostaną przedstawione podstawowe zagadnienia związane z chemią polimerów, przetwórstwem tworzyw oraz wykorzystaniem innowacyjnych tworzyw w różnych zastosowaniach – m.in. w technologii druku 3D, medycynie, elektronice, architekturze i sporcie. Omówione zostaną również ekologiczne aspekty stosowania tworzyw sztucznych, rola tych materiałów w ochronie żywności, oszczędności energii i ochronie klimatu, a także zagospodarowanie odpadów i odzyskanie wartości tworzyw.

Prezentowane podczas webinarium zagadnienia są tematem książki Tworzywa sztuczne – nowoczesne materiały, opracowanej przez Fundację z myślą o kształceniu chemicznym i zawodowym w szkołach ponadgimnazjalnych. Wszyscy uczestnicy webinarium otrzymają bezpłatnie komplet książek, a także broszurę z opisem podstawowych tworzyw sztucznych i zestaw próbek tworzyw do przeprowadzenia w szkole doświadczeń. Prezentowane materiały  mogą być wykorzystane na zajęciach z chemii jako przedmiotu ogólnokształcącego, w ramach kształcenia zawodowego w zawodach chemicznych, ochrony środowiska, a także na zajęciach z materiałoznawstwa, technologiach, np. w zawodach budowlanych, mechanicznych czy wielu innych – tworzywa sztuczne opanowały niemal wszystkie dziedziny gospodarki i życia codziennego.

Link do rejestracji:

Więcej informacji o webianarium: dr inż. Edyta Wielgus-Barry