OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI

Logo ORE"
Godło Rzeczpospolitej Polskiej

Logo EU Talent

Zapraszamy do udziału w pierwszym webinarium będącym elementem, projektu EU Talent, którego działania w Polsce koordynuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Webinarium będzie poświęcone współpracy pomiędzy szkołami zawodowymi a małymi i średnimi przedsiębiorstwami (MŚP). Uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie korzyści dla firmy niesie zaangażowanie się w praktyki zawodowe. Temat przybliżą Ewelina Matyjasik – Lewandowska oraz Marzena Jurecka z Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu. Wprowadzenie zapewnią przedstawicielki FOB: Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu, oraz Marta Borowska, koordynatorka projektów. Webinarium odbędzie się 6 lutego o godzinie 11.00. Udział w webinarium jest bezpłatny. Niezbędna jest rejestracja elektroniczna.

Więcej informacji na temat projektu: Marta Borowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najdłużej działającą, już od ponad 15 lat, i największą organizacją pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Forum to organizacja typu think-and-do-tank, pozostająca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR. Inspirujemy biznes, który zmienia świat, i łączymy ludzi, którzy zmieniają biznes. Działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji na stronie www.odpowiedzialnybiznes.pl

Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu to jednostka prowadzona przez Towarzystwo Salezjańskie Inspektorię Krakowską p.w. św. Jacka w Krakowie. W jej skład, oprócz Salezjańskiego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego wchodzą Salezjańskie Publiczne Technikum oraz Salezjańska Publiczna Zasadnicza Szkoła Zawodowa.

Szkoły zawodowe należące do ZSZTS od początku swojego istnienia tj. od 1900r. kładą nacisk przede wszystkim na kształcenie praktyczne. Część praktyczna kształcenia zawodowego odbywa się we własnych warsztatach szkolnych.

Ewelina Matyjasik – Lewandowska - z zawodu prawnik i kulturoznawca. Obecnie zajmuje się koordynacją i pisaniem projektów (zarówno europejskich, jak i regionalnych), koordynuje współpracę międzynarodową wśród placówek salezjańskiego szkolnictwa zawodowego w Europie, projekt „Erasmus +”. Współpracuje z kilkoma organizacjami pożytku.

Marzena Jurecka - absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Posiadająca ponad sześcioletnie doświadczenie w zakresie m.in. zarządzania projektami, monitorowania, sprawozdawczości w 8.1.1, 9.1.2, 9.2 POKL w tym w organizacji staży uczniów w przedsiębiorstwach w kraju oraz organizacji staży uczniów w przedsiębiorstwach we Włoszech i w Hiszpanii w ramach Erasmus+.

Zaktualizowano: 31 stycznia 2017