baner portalu scholaris

Zasoby portalu Scholaris.pl zostały wzbogacone o ponad 500 nowych materiałów do edukacji wczesnoszkolnej. Są to scenariusze lekcji, ćwiczenia, animacje, gry dydaktyczne i filmy, które stanowią pomoc dla nauczyciela w prowadzeniu nowoczesnej lekcji. Mogą z nich korzystać także sami uczniowie. Dzięki intuicyjnemu wyszukiwaniu i nieograniczonemu dostępowi do zasobów samodzielna praca w domu staje się ciekawsza i zachęca do pogłębiania wiedzy. Na kanale filmowym portalu polecamy serię Włącz myślenie! eDoświadczenia Młodego Naukowca, inspirującą do samodzielnego wykonywania doświadczeń. 

Najnowsze zasoby to rezultat pracy beneficjentów w ramach konkursów przeprowadzonych przez Instytucję Pośredniczącą II stopnia (ORE). Powstały jako obudowa dydaktyczna innowacyjnych programów nauczania. Aby je wyświetlić, należy w wyszukiwarce Scholarisa wpisać skrót „ip2”.

Przypominamy, że korzystanie z portalu jest bezpłatne. Zasoby wyszukujemy według rodzajów edukacji (matematyczna, muzyczna, plastyczna, polonistyczna, przyrodnicza, społeczna, etyka, język obcy nowożytny, zajęcia komputerowe, zajęcia techniczne, wychowanie fizyczne i edukacja zdrowotna) lub według typu zasobu (ćwiczenia, dokumenty dydaktyczne, e-książka, filmy i animacje, nagrania dźwiękowe, prezentacje multimedialne, scenariusze lekcji, testy, zdjęcia i ilustracje).  

Redakcja portalu zaprasza do współpracy stowarzyszenia nauczycieli oraz inne organizacje, instytucje, firmy, które posiadają zasoby edukacyjne i chciałyby je udostępnić za pośrednictwem Scholarisa. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z redakcją.

 

 

Zaktualizowano: 27 stycznia 2017